(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

(ВИДЕО) ЕДНО ЗБОРИ ВО БЕЛГРАД, ДРУГО ВО ПРИШТИНА: ПЕНДАРОВСКИ ГО ПОФАЛИ ПРОЕКТОТ ОТВОРЕН БАЛКАН НА ПРЕСОТ СО ВУЧИЌ ВО БЕЛГРАД ПРЕД 2 ГОДИНИ

Претседателот Пендаровски при својата посета на Србија во 2019-та на пресот со Вучиќ во Белград ја пофали иницијативата Отворен Балкан која тогаш пред две години се викаше Мал Шенген:

Сега по две години го промени мислењето па дури и тврди дека секогаш имал резерви и се противел на таа иницијатива, имала фалинки а тоа се не биле членки сите земји од западен балкан и ги надминувала само економските елементи и станувала нешто повеќе од тоа?!?!

Ова е многу ступидна аргументација, затоа што една идеја е добра без разлика во колкав интензитет ќе се реализира дали ќе успееш да ја оствариш 100 посто или половично, колку и да се членки па макар само две а во моментов се три, проектот е пак добар затоа што го намалува чекањето на границите нешто за што беа одушевени членките од Стопанска Комора а белким тие повеќе се разбираат во водење бнизнис од претседателот кој цел живот е или државен службеник или професор на факултет…

loading...

anime sites. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime My Hero Academia Season 4 Episode 19

Tokyo Revengers

watch subbed anime Attack on Titan Final Season

Horimiya

4Anime Bleach Episode 360