СДСМ СКОПЈЕ КОНТРА АРСОВСКА: НИЕ ИНВЕСТИРАМЕ ВО ИДНИНАТА НА МЛАДИТЕ, А НЕ ВО ЛУКСУЗНИ КАНЦЕЛАРИИ КАКО ТИЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ
СДСМ СКОПЈЕ КОНТРА АРСОВСКА: НИЕ ИНВЕСТИРАМЕ ВО ИДНИНАТА НА МЛАДИТЕ, А НЕ ВО ЛУКСУЗНИ КАНЦЕЛАРИИ КАКО ТИЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ
ПАРТИЈА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ: ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ, ГИ ПОВИКУВАМЕ НАШИТЕ ЧЛЕНОВИ ДА ГЛАСААТ ЗА КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ВО ОПШТИНИТЕ КАДЕ ИМА ВТОР КРУГ
ПАРТИЈА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ: ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ, ГИ ПОВИКУВАМЕ НАШИТЕ ЧЛЕНОВИ ДА ГЛАСААТ ЗА КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ВО ОПШТИНИТЕ КАДЕ ИМА ВТОР КРУГ
Илиевски до Димитриевски: Зошто зборувате надворешна политика, а не зборувате за градинките, улиците, канализациите кои не ги изградивте?
Илиевски до Димитриевски: Зошто зборувате надворешна политика, а не зборувате за градинките, улиците, канализациите кои не ги изградивте?
ЉУПЧО ПОПЕВСКИ ПОПЕ - ДА ПОБЕДИ КАНДИДАТ НА ВМРО ДПМНЕ ПОСЛЕ ПРОЕКТОТ 2014-ТА Е АПСУРД НА АПСУРДИТЕ!
ЉУПЧО ПОПЕВСКИ ПОПЕ - ДА ПОБЕДИ КАНДИДАТ НА ВМРО ДПМНЕ ПОСЛЕ ПРОЕКТОТ 2014-ТА Е АПСУРД НА АПСУРДИТЕ!
ПРОФЕСОРКА МИРЈАНА МАЛЕСКА: ПЕТРЕ ЗАСЛУЖУВА ДА ПОБЕДИ ВО ВТОР КРУГ
ПРОФЕСОРКА МИРЈАНА МАЛЕСКА: ПЕТРЕ ЗАСЛУЖУВА ДА ПОБЕДИ ВО ВТОР КРУГ
Кондовски: Граѓаните заслужуваат прецизни информации, проекти, идеи!
Кондовски: Граѓаните заслужуваат прецизни информации, проекти, идеи!
Морачанин: Ана Петровска имаше намера да го дискредитира ДОМ како партија и не ѝ успеа
Морачанин: Ана Петровска имаше намера да го дискредитира ДОМ како партија и не ѝ успеа
Ахмети лобира за Петре Шилегов!
Ахмети лобира за Петре Шилегов!

(ВИДЕО) Филипче: Ако има потреба кафулињата ќе се затвораат порано, размислуваме и за полициски час навечер

Размислуваме за мерка полициски час за рестрикција на движењето во вечерните часоци, рече министерот за здравство Венко Филипче во разговорот за телевизија Сител, пренесе Фактор. Рече дека во моментов нема потреба за тоа но дека не се исклучува.

„Единствена разлика на која ние размислуваме е полициски час. Сега не е време, но се размислува за тоа. Рестрикција на движењето во вечерните часови. Секако сме препорачале мерки да луѓето нема каде да одат навечер, па затоа во ова време нема потреба од тоа. Секако имаме предвид што се прави во другите земји. Ако видиме дека немаат ефект мерките, ќе одиме со целосно затворање на угостителските објекти по одреден час, порано од тоа што е сега или целосно затворање на објектите каде има културни настани, вели Филипче.

Тој вели дека клучен критериум за превземање мерки се капацитетите на болниците за хоспитализации. Моментно, вели, има доволно места.

Филипче рече дека во сите земји се носат слични мерки како овде.

loading...

Website https://4anime.biz: Watch Ginga Nagareboshi Gin 4anime Episode 21 anime websites

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Watch The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 12

GoGoAnime: Cobra The Animation: The Psycho-Gun anime episode 4 online free at https://gogoanime.be haikyuu season 2 gogoanime

Beamng: https://www.beamng.com/members/kissanime.442226/

Ask studybible: https://ask.studybible.info/user/animeflixnl