ЛАТАС ПАК ИЗЛАЖА: ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НЕМА НАПРАВЕНО НИТУ ЕДНА УЛИЦА ВО ГРАДОВ!
ЛАТАС ПАК ИЗЛАЖА: ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НЕМА НАПРАВЕНО НИТУ ЕДНА УЛИЦА ВО ГРАДОВ!
Претседателе Вучиќ, реши се, или ќе одиш по патот на Милошевиќ или по патот на Џинџиќ, не може да правиш цик - цак и да се заебаваш со сите нас на балканот...
Претседателе Вучиќ, реши се, или ќе одиш по патот на Милошевиќ или по патот на Џинџиќ, не може да правиш цик - цак и да се заебаваш со сите нас на балканот...
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Скопје станува вело град. Субвенциониравме 15.000 велосипеди за само четири години, планираме двојно повеќе во следниот мандат.
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Скопје станува вело град. Субвенциониравме 15.000 велосипеди за само четири години, планираме двојно повеќе во следниот мандат.
ШИЛЕГОВ: Град Скопје има одлична соработка со „Хера“ и на годишно ниво финансиски ги поддржува неговите бесплатни и доверливи сервиси за сексуално и репродуктивно здравје и за родово базирано насилство
ШИЛЕГОВ: Град Скопје има одлична соработка со „Хера“ и на годишно ниво финансиски ги поддржува неговите бесплатни и доверливи сервиси за сексуално и репродуктивно здравје и за родово базирано насилство
ТРАГЕДИЈА - НА КОЕ ДЕРЕЏЕ ПАДНА БРАНКО: ЛАТАС ДА ГО ЦИТИРА И ДА ГО ФАЛИ НА КУРТОН АЛФА!
ТРАГЕДИЈА - НА КОЕ ДЕРЕЏЕ ПАДНА БРАНКО: ЛАТАС ДА ГО ЦИТИРА И ДА ГО ФАЛИ НА КУРТОН АЛФА!
(ВИДЕО) ГОРАН ТОДОРОВ: ОВИЕ 4 ГОДИНИ ВО КАВАДАРЦИ ВЛАДАТА НА СДСМ ВЛОЖИ 11 МИЛИОНИ ЕВРА, ОВА СЕ ПРОЕКТИТЕ КОИ ГИ НУДИМЕ АКО ЈА ДОБИЕМЕ ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ
(ВИДЕО) ГОРАН ТОДОРОВ: ОВИЕ 4 ГОДИНИ ВО КАВАДАРЦИ ВЛАДАТА НА СДСМ ВЛОЖИ 11 МИЛИОНИ ЕВРА, ОВА СЕ ПРОЕКТИТЕ КОИ ГИ НУДИМЕ АКО ЈА ДОБИЕМЕ ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ
(ВИДЕО) ФИЛИПОВСКИ: Предвидуваме изградба на две нови градинки, во Мичурин и Ново Лисиче, како и реконструкција на градинката „Пчелка“. Ја барам вашата поддршка и за изведба на младински центар, доградба на ООУ „Блаже Конески“ и два затворени базени
(ВИДЕО) ФИЛИПОВСКИ: Предвидуваме изградба на две нови градинки, во Мичурин и Ново Лисиче, како и реконструкција на градинката „Пчелка“. Ја барам вашата поддршка и за изведба на младински центар, доградба на ООУ „Блаже Конески“ и два затворени базени
(ВИДЕО) МАКСО СТВАРНО ГА Е ОБРАЈА БОСТАН - ЦЕЛО КУМАНОВО ВЕЧЕРВА СЕ ПОЈАВИ НА МИТИНГОТ НА ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ!
(ВИДЕО) МАКСО СТВАРНО ГА Е ОБРАЈА БОСТАН - ЦЕЛО КУМАНОВО ВЕЧЕРВА СЕ ПОЈАВИ НА МИТИНГОТ НА ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ!

(ВИДЕО) Филипче: Задолжително носење маска штом излезете од дома, препорака за забрането групирање после 22ч, забрането примање повеќе од 4 луѓе дома…

Министерот за здравство Венко Филипче, на прес конференција соопшти дека согласно актуелната епидемиолошка слика и анализите на Институтот за јавно здравје како и препораките на Комисијата за заразни болести, донесена е одлука за препорака на нови мерки за спречување на ширење на вирусот.

„Забрана на семејни поголеми собири, прослави и забави во домашни услови, односно се забранува групирање на граѓаните во домовите на семејни прослави, слави, други собири во групи, во едно живеалиште стан или куќа сопствениците дозволено е да примаат најмногу 4 луѓе односно на семеен настан да се сите што се живеалиште на таа адреса плус најмногу четворица други. Анализите покажуваат дека сериозен процент од новозаразените се токму од ваков тип на настани, затоа ова сакаме да го превенираме. Со оваа нова мерка дополнително ќе се избегне забавите од кафулињата и баровите да се префрлат во домашни услови. Се забранува групирање на јавен простор после 22 часот на повеќе од 4 луѓе од истите причини, забрана за групирање по паркови, бензиски пумпи, било каде на отворено на поголема група на граѓани. Се воведува задолжително носење на маски или заштитна опрема во форма на марама, шал или друг вид прекривка на носот и устата секаде при престој на отворено, на затворено во било кои јавни објекти, на работно место, во јавен и приватен транспорт. Исклучок од ова правило се прави при спортување на отворен простор или на затворено, секако со почитување на соодветните протоколи, при транспорт во приватно возило кога сите лица се од едно семејство или живеат во едно домаќинство, при седење во угостителските објекти, со почитување на соодветните простории, при престој во службени простории или канцеларии ако лицето е само во просторијата. Исклучок од задолжително носење на маска имаат и деца до 6 години. Овие препораки за нови мерки Комисијата за заразни болести ќе ги достави до Владата за усвојување“, рече Филипче.

loading...

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://twistmoe.net: Watch Miss caretaker of Sunohara-sou twistmoe Episode 12 twist anime

AnimeTV: Free! -Take Your Marks- (Dub) anime episode Full online free at https://animetv.cc chia anime tv me

Website https://animefreak.ws: Watch Arc the Lad (Dub) animefreak Episode 26 anime freak one piece

Kit: https://kit.co/animeflixnl

Ttlink: http://ttlink.com/animeflixnl