На Русија може да ѝ се случи втор Авганистан доколку ја нападне Украина, предупредува британската министерка Лиз Трас
На Русија може да ѝ се случи втор Авганистан доколку ја нападне Украина, предупредува британската министерка Лиз Трас
Друштвената игра „Катан“ конечно достапна и на македонски јазик
Друштвената игра „Катан“ конечно достапна и на македонски јазик
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ЦУК, АНГЕЛОВ: ГОЛЕМА КАРПА ОД 20 ТОНА ВО МАТКА ЗАКАНА ЗА БРАНАТА НА НАШАТА НАЈСТАРА ХИДРОЦЕНТРАЛА, ИЗВЕСТЕНИ СЕ СИТЕ ИНСТИТУЦИИ
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ЦУК, АНГЕЛОВ: ГОЛЕМА КАРПА ОД 20 ТОНА ВО МАТКА ЗАКАНА ЗА БРАНАТА НА НАШАТА НАЈСТАРА ХИДРОЦЕНТРАЛА, ИЗВЕСТЕНИ СЕ СИТЕ ИНСТИТУЦИИ
Телефонски разговор на претседателот Пендаровски со бугарскиот претседател Радев
Телефонски разговор на претседателот Пендаровски со бугарскиот претседател Радев
МАРИЧИЌ: Од големо значење ни е американската подршка во процесот на евроинтеграција на нашата земја
МАРИЧИЌ: Од големо значење ни е американската подршка во процесот на евроинтеграција на нашата земја
ВМРО МУ ВОДИ НА СДСМ ЗА 5%, НО ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ДОБРО СЕ ДРЖИ, КОВАЧЕВСКИ ИМА ВРЕМЕ ОД 3 ГОДИНИ ДА ГИ ПОПРАВИ ОВИЕ БРОЈКИ
ВМРО МУ ВОДИ НА СДСМ ЗА 5%, НО ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ДОБРО СЕ ДРЖИ, КОВАЧЕВСКИ ИМА ВРЕМЕ ОД 3 ГОДИНИ ДА ГИ ПОПРАВИ ОВИЕ БРОЈКИ
ИМАМЕ МНОГУ ДУШМАНИ ВО БУГАРИЈА - Плевнелиев за РСМ: Не сакаме Тито и Сталин да ги внесеме во ЕУ!
ИМАМЕ МНОГУ ДУШМАНИ ВО БУГАРИЈА - Плевнелиев за РСМ: Не сакаме Тито и Сталин да ги внесеме во ЕУ!
Грчката ДЕСФА стана акционер во Гастрејд, гасоводен крак ќе води кон Македонија
Грчката ДЕСФА стана акционер во Гастрејд, гасоводен крак ќе води кон Македонија

(ВИДЕО) ФОНДАЦИЈАТА НИКОЛА ЈАНЧЕВ ДОДЕЛИ 10 ЕДНОКРАТНИ СТИПЕНДИИ ОД 500 ЕВРА НА ТАЛЕНТИРАНИ СТУДЕНТИ

Денеска во работните простории на Кожувчанка ДОО се одржа прес конференција на Фондацијата ”Никола Јанчев” по повод доделување на стипендии на талентирани студенти.

Се работи за 10 СТИПЕНДИИ наменети за ТАЛЕНТИРАНИ СТУДЕНТИ запишани на државните факултети на територијата на Македонија. По детално разгледување на сите пристигнати
апликации комисијата одлучи да ги награди 10-те апликанти:

1 .Славе Темков
2 .Страшо Наумов
3 .Ирена Давчевска
4 .Менче Лазова
5. Иван Камчев
6 .Весна Темкова
7 .Борис Ифтимов
8. Загорка Јованова
9. Кристина Јовановиќ
10. Дијана Ристова
* Марија Трајкова*

Марија Трајкова и понатаму продолжува да биде наш стипендист се до завршување на нејзиното
високо образование.

Сите добитници денеска добија и други пригодни награди. Годинешните стипендии се со еднократен износ од 500 евра во денарска противреднoст и ќе бидат исплатени заклучно со
15.07.2021 год.

На присутните денеска им се обратија Јанинка Чупаркоска и Митко Јанчев кои раководат со Фондацијата која го носи името на нивниот татко.

loading...

online anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 15

4Anime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 5

4Anime BANANA FISH

watch anime dub 4Anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

animes online Komi Can’t Communicate