Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

(ВИДЕО) Фрчкоски: Заев ги решава проблемите кои навистина се крупни, Црвенковски немаше храброст да донесе одлуки

Конференцијата што неделава ја организираше МАНУ по повод 30 години од независноста на Македонија, Фрчковски ја коментира како задоцнета и несоодветна.

– Она што е важно кај овие прослави е меморијата и затоа треба да се организираат добри платформи и дебати. Таа меморија значи државна архива. Овде не беше концептот од таков тип. Ова беше една карактеристична македонска политичка паника дека сѐ што не било во ред некогаш сега некој треба веднаш да ги реши. Тоа е алиби за нивната лоша политика, ги коментира Фрчкоски настапите на поранешните претседатели Црвенковски и Иванов.

Тој смета дека проблем на поранешните претседатели е што сега за две години се решаваат некои клучни работи.

-Сеедно е кој го прави тоа. Преспа, влезот во НАТО, ние сме пред договор со Бугарија и решавање на целиот круг од соседите и почеток на преговорите со ЕУ. Работата оди во добра насока. А тие изнесуваат некои катастрофични сценарија, вели Фрчкоски.

Со Заев не е само игра на суети, туку проблемот е што Заев ги решава проблемите и тоа ги решава на добар начин. А не суетните проблеми на Бранко и неговото немање храброст да донесе одлуки и немањето на никаков концепт. Преспа е добар договор. Дијалогот со Бугарија ми е многу интересно како се води и како некои се палат. Прво имаше шокови, па се појавија националистите – прво проблем беше јазикот, кој не го губиме но никој не се извини за паниката што се крена, а сега се јави прашањето со бугарскиот фашизам. Не може да се одречат фашистите дека не постоеле оти тоа се кривични дела. Но во една ваква машина ќе се исперат енергиите и ќе добиеме решение кое е во ред, коментира Фрчкоски за Утрински брифинг.

loading...

Review chi tiết về Cổng game đổi thưởng Go88 Club tại go88 info đăng nhập go88.info

https://tai.sunwin.gg/