На денешен ден на 15 мај 2017 година , Канал 5 започна со емитувањето на најгледаната и највлијателна политичка ТВ емисија „Само Вистина“
На денешен ден на 15 мај 2017 година , Канал 5 започна со емитувањето на најгледаната и највлијателна политичка ТВ емисија „Само Вистина“
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци

(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: 20 години од почетокот на конфликтот во 2001-та, прекраен гест на вице премиерот Артан Груби што се поклони пред споменикот на Тигрите

Да, Македонија е наша заедничка татковина на сите граѓани независно од етничката, верската, политичката и секаква друга припадност.

Вака Стојанче Ангелов сега претседател на политичката партија,, Достоинство“ тогаш и самиот учесник во воениот конфликт, ги меморирал настаните од тој 14-ти март пред две децении кога од Тетовското кале се слушнаа првите истрели од огнено оружје за , според едни, човекови права на Албанците , според други за територија.

Овие две гледишта и натаму опстојуваат во јавноста, науката и воената доктрина никогаш не ги дефинира настаните од две илјади и првата, кои однесоа жртви на двете страни, исто толку трауми и донесе разнишана доверба која се ревитализира и денеска. Дваесет години подоцна Ангелов вели мора да се чува споменот на загинатите и повредените но да не ја храниме омразата во сегашноста за да немаме омраза во иднината.

Испровоциран од соопштението на ветераните од поранешната ОВК , Ангелов вели дваесет години подоцна треба се почесто да се разговара за тие настани, да се остави науката да ги формулира збиднувањата без никому да не му се узурпира слободата да ги толкува како што мисли дека е најисправно.

Да, Македонија е наша заедничка татковина на сите граѓани независно од етничката, верската, политичката и секаква друга припадност. Дваесет години од немилите настани во две илјади и првата земјава од корисник стана контрибутор во градењето светски мир преку членството во НАТО. Останува да ја зацврстуваме меѓусебната доверба и да посакуваме било да не се повтори а за тоа сме одговорни сите.

loading...

AnimeTV chiang anime tv: Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. (https://animetv.cc/m/ZpeJ) Episode 2

AnimeFreak animes online: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (Dub) Episode Preview