Нови избори во Тетово: Како општинскиот Совет дојде во пат-позиција?
Нови избори во Тетово: Како општинскиот Совет дојде во пат-позиција?
Грковска - Кицара: Стандардизација на сите институции ни е потребна зашто е услов за подобрување на квалитетот на услугите кон граѓаните
Грковска - Кицара: Стандардизација на сите институции ни е потребна зашто е услов за подобрување на квалитетот на услугите кон граѓаните
Заменик секретар на Советот за безбедност на Руската Федерација, Рашид Нургалиев, денеска изјави дека Русија се соочува со тешкотии, па дури и прави грешки во воената кампања во Украина
Заменик секретар на Советот за безбедност на Руската Федерација, Рашид Нургалиев, денеска изјави дека Русија се соочува со тешкотии, па дури и прави грешки во воената кампања во Украина
Русија условува: Тргнете ги санкциите за да ги отвориме пристаништата за жито
Русија условува: Тргнете ги санкциите за да ги отвориме пристаништата за жито
Патријарх Порфириј: Зацелена раната на расколот стара 55 години
Патријарх Порфириј: Зацелена раната на расколот стара 55 години
Османи на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа
Османи на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа
СЗО со важен апел до Русија: Обезбедете здравствена заштита на цивилното население во местата под руска окупација во Украина
СЗО со важен апел до Русија: Обезбедете здравствена заштита на цивилното население во местата под руска окупација во Украина
Николоски: Членството во ЕУ не смее да има алтернатива
Николоски: Членството во ЕУ не смее да има алтернатива

(ВИДЕО) Голем пожар беснее во фабриката „Жито Битола“

Неколку противпожарни возила и најмалку 20 пожарникари вечерва се борат со големиот пожар кој избувна во фабриката за леб и бели печива „Жито Битола“. На снимките кои ги објави телевизија Телма, се гледа дека објектот е речиси целосно обвиен во пламен, а од него се издигнува густ црн чад.

„На 23.01.2022 во 17.20 часот во СВР Битола било пријавено дека има пожар во фабрика за леб лоцирана во индустрискиот дел на Битола. Веднаш се упатени екипи на територијалната противпожарна единица Битола и полициски службеници и се преземаат мерки за гасење на пожарот. Досега нема пријава за повредени лица“, велат од МВР за пожарот.

Според противпожарната служба од Битола, на терен се две противпожарни возила со дваесетина пожарникари кои се борат со огнената стихија. Засега не се знае како избувнал пожарот.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Tokyo Revengers Episode 21

AniWatch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

Attack on Titan Season 3 Episode 9

aniwatcher app Tokyo Revengers

AniWatch Dragon Ball (Dub) Episode 147

tải go88