Шокантна изјава на Радев од Брисел: Го издржавме притисокот, Македонија треба да престане да ја краде бугарската историја
Шокантна изјава на Радев од Брисел: Го издржавме притисокот, Македонија треба да престане да ја краде бугарската историја
МИЛЕВСКИ: Денес на ЈП "Комуналец" од Битола им доделивме 1️⃣2️⃣ милиони денари за набавка на возила за чистење на отпад од битолските улици, особено од Широк сокак, Градскиот парк и Шеталиштето
МИЛЕВСКИ: Денес на ЈП "Комуналец" од Битола им доделивме 1️⃣2️⃣ милиони денари за набавка на возила за чистење на отпад од битолските улици, особено од Широк сокак, Градскиот парк и Шеталиштето
НАУМОВСКИ: Општина Ѓорче воспоставува соработка со невладината ,,Банка за храна“
НАУМОВСКИ: Општина Ѓорче воспоставува соработка со невладината ,,Банка за храна“
НАУМОВСКИ: Градежните работи за реконструкција на ,, Кузман Шапкарев " во Дексион се одвиваат според предвидената динамика
НАУМОВСКИ: Градежните работи за реконструкција на ,, Кузман Шапкарев " во Дексион се одвиваат според предвидената динамика
КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ ПАК ИЗЛАЖА: ЗАЕВ И МАКРОН НЕ РАЗГОВАРАЛЕ ЗА ОДРЕДЕНИ ОТСТАПКИ КОН БАРАЊАТА НА БУГАРИЈА КОН МАКЕДОНИЈА
КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ ПАК ИЗЛАЖА: ЗАЕВ И МАКРОН НЕ РАЗГОВАРАЛЕ ЗА ОДРЕДЕНИ ОТСТАПКИ КОН БАРАЊАТА НА БУГАРИЈА КОН МАКЕДОНИЈА
Премиерот Заев го прими Јанис Бутарис: Од исклучителна важност е градењето на заеднички капацитети за пристап и користење на фондовите на ЕУ за регионалната соработка
Премиерот Заев го прими Јанис Бутарис: Од исклучителна важност е градењето на заеднички капацитети за пристап и користење на фондовите на ЕУ за регионалната соработка
Филипче: Пуштен во употреба новиот лабораториски фрижидер за Клиниката за Ортопедија, донација од Германската амбасада
Филипче: Пуштен во употреба новиот лабораториски фрижидер за Клиниката за Ортопедија, донација од Германската амбасада
Лукаревска: ВМРО влече назад, СДСМ води напред
Лукаревска: ВМРО влече назад, СДСМ води напред

(ВИДЕО) Градоначалникот Богдановиќ најави голема летна градежна офанзива со реконструкции на 14 улици на територија на Општина Центар

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, денес изврши увид во реконструкцијата на три улици во населба Крњево, улиците 164, 166 и Хусеин Бајрам, кои се реконструираат по повеќе од 40 години. Градежните зафати опфаќаат поставување на нов коловоз, тротоари, рабници и атмосферска и водоводна канализација.

На улицата 164 се изведува 250 метри фекална и 270 метри водоводна канализација, се врши замена на долниот строј, се поставува 1375 метри квадратни нов асфалт, 254 метри квадратни тротоари и нови рабници од двете страни по цела должина на улицата.

На улицата 166 во тек е изведбата на 185 метри водоводна канализација. Покрај канализацијата, се поставуваат и 1017 метри квадратни нов асфалт, 231 метар квадратен тротоари и рабници од двете страни по цела должина на улицата

Улицата Хусеин Бајрам добива 924 метри квадратни нов асфалт, тротоари со површина од 545 метри квадратни и нова водоводна и фекална канализација.
„Со овие реконструкции граѓаните на населбата Крњево по повеќе од 4 декади, добиваат нови, безбедни и квалитетни улици, изградени со најсовремени материјали. Нашите активности не застануваат тука, продолжуваме со реконструкциите и во наредниот период. Први наредни улици се крак од Тасино Чешмиче и улицата Драмска, а ќе се реконструираат и уште 9 други“, изјави при денешната посета градоначалникот Богдановиќ.

Општина Центар во изминатиот период реконструираше други 23 улици, а со овие 14 кои се на ред за реконструкција до крајот на летото, се добива вкупна бројка од 37 реконструирани сервисни улици.

loading...

GoGoAnime gogoanime my hero academia: Watch One Punch Man Episode 6

WCOStream wcostream: SK8 the Infinity (https://wcostream.cc/m/AADZ) Episode 12