Пановски до Град Скопје: Не шетајте ме по ќерамиди!
Пановски до Град Скопје: Не шетајте ме по ќерамиди!
СДСМ: Аферата „Криминални парцели“ води директно до Мицкоски
СДСМ: Аферата „Криминални парцели“ води директно до Мицкоски
ГРАД СКОПЈЕ: Рампата за пристап на лицата со потешкотии во движењето кон пешачкиот мост во Сарај се реализира според сите стандарди
ГРАД СКОПЈЕ: Рампата за пристап на лицата со потешкотии во движењето кон пешачкиот мост во Сарај се реализира според сите стандарди
Богоев на ТВ 24: Го штитиме стандардот на граѓаните, платите и пензиите растат и во време на најголема светска економска криза
Богоев на ТВ 24: Го штитиме стандардот на граѓаните, платите и пензиите растат и во време на најголема светска економска криза
Шаќири во Охрид и Струга, Алиу во Кичево: младите да се фокусираат на средното стручно образование кое нуди поголема веројатност за личен успех
Шаќири во Охрид и Струга, Алиу во Кичево: младите да се фокусираат на средното стручно образование кое нуди поголема веројатност за личен успех
Украинската црква прогласи целосна независност
Украинската црква прогласи целосна независност
МВР: 16 лица приведени за пустошење на шуми во прилепско
МВР: 16 лица приведени за пустошење на шуми во прилепско
МИЦКОВСКИ БАРА ЛИДЕРСКА СРЕДБА СО СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ЗА ДА ГИ РЕШЕЛЕ НЕДОРАЗБИРАЊАТА ВО КОАЛИЦИЈАТА
МИЦКОВСКИ БАРА ЛИДЕРСКА СРЕДБА СО СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ЗА ДА ГИ РЕШЕЛЕ НЕДОРАЗБИРАЊАТА ВО КОАЛИЦИЈАТА

(ВИДЕО) Груби: Ќе има албански премиер 100 дена пред избори, тоа е повеќе од симболика, ВМРО е подготвено, албанските партии немаат храброст да не гласаат

Првиот вицепремиер Артан Груби во интервју за Косовапрес изјави дека албански премиер во последните 100 дена од владата ќе има бидејќи како што вели за тоа има јавен договор.

Тој рече и дека ниту една албанска политичка партија нема да има храброст да не гласа за албански кандидат, додавајќи дека и ВМРО ДПМНЕ е подготвена да го прифати овој договор.

„Тие се обврзаа јавно и не верувам дека која било албанска политичка партија, би имала храброст да не гласа за кандидат Албанец прв пат да биде избран за премиер во нашето Собрание со гласови во Собранието. Значи, не гледам посебен предизвик ниту за ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи и тие се подготвени да гласаат за премиер Албанец во оваа држава, особено во последните 100 дена од оваа влада. Оваа иницијатива е повеќе од симболична, да беше само еден ден ќе беше симболична, но 100 дена не се малку пред избори, секако има уште 60 дена по изборите до изборот на новата влада“, порача Груби.

loading...

old animefreak. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime freaks tv AnimeFreak BANANA FISH

anime streaming Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

animefreaks official website Pokémon Journeys: The Series

AnimeFreak Komi Can’t Communicate

anime freaks website Pokémon Journeys: The Series