ЗАЕВ НА ФЕЈСБУК: МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК И МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ СЕ ОСИГУРАНИ И ГАРАНТИРАНИ ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА И СО ТОА ПРИЗНАЕНИ И ПРИФАТЕНИ ОД ЕУ. Тоа е прво и апсолутно најважно
ЗАЕВ НА ФЕЈСБУК: МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК И МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ СЕ ОСИГУРАНИ И ГАРАНТИРАНИ ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА И СО ТОА ПРИЗНАЕНИ И ПРИФАТЕНИ ОД ЕУ. Тоа е прво и апсолутно најважно
РАМА: Прифатетет го предлогот, зашто нема да има друг предлог. Не ви треба да останете пред вратата на ЕУ уште 17 години
РАМА: Прифатетет го предлогот, зашто нема да има друг предлог. Не ви треба да останете пред вратата на ЕУ уште 17 години
Чисто е - одредницата за македонскиот јазик во преговарачката рамка е без дообјаснувања, напиша Гир на Твитер
Чисто е - одредницата за македонскиот јазик во преговарачката рамка е без дообјаснувања, напиша Гир на Твитер
Ковачевски утре ќе се сретне со Села
Ковачевски утре ќе се сретне со Села
ГРАД СКОПЈЕ: Бројни интервенции извршени од страна на екипите на јавните претпријатија по невремето кое го зафати Скопје
ГРАД СКОПЈЕ: Бројни интервенции извршени од страна на екипите на јавните претпријатија по невремето кое го зафати Скопје
МВР НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД НАМЕРАТА ДА ВОВЕДЕ РЕД НА ПАТИШТАТА: Во еден ден казнети 247 возачи
МВР НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД НАМЕРАТА ДА ВОВЕДЕ РЕД НА ПАТИШТАТА: Во еден ден казнети 247 возачи
(ВИДЕО) БОМБА НА ЕФТОВ: ПРОТЕСТИТЕ СЕ БИТКА ЗА РАНЕТИТЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА, ОЧАЕН ОБИД НА МИЦКОВСКИ ДА ГИ СПАСИ ДРУГАРИТЕ И ПАРТИСКОТО СЕДИШТЕ
(ВИДЕО) БОМБА НА ЕФТОВ: ПРОТЕСТИТЕ СЕ БИТКА ЗА РАНЕТИТЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА, ОЧАЕН ОБИД НА МИЦКОВСКИ ДА ГИ СПАСИ ДРУГАРИТЕ И ПАРТИСКОТО СЕДИШТЕ
АПАСИЕВ СЕ ЗАКАНУВА: ОД УТРЕ ПОЧНУВАМЕ СО НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ, ЗА ПОЧЕТОК ЌЕ ФРЛАМЕ ЈАЈЦА А КАМЕЊА КОН ВЛАДАТА
АПАСИЕВ СЕ ЗАКАНУВА: ОД УТРЕ ПОЧНУВАМЕ СО НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ, ЗА ПОЧЕТОК ЌЕ ФРЛАМЕ ЈАЈЦА А КАМЕЊА КОН ВЛАДАТА

ВИДЕО: Хаос во Тетово, тензии и тепачки меѓу навивачите на Шкупи и Шкендија, повреден еден фудбалер, потврдуваат од Шкендија

Како што може да се види од видеата, на нешто повеќе од час пред почетокот на дербито меѓу Шкендија и Шкупи, се случил тежок инцидент пред стадионот во Тетово.

Имено при излегување од автобусот, фрлени се бакљи кон гостите, дознаваме дека настрадале играчи на Шкупи и клупскиот доктор.

Други медиуми јавуваат дека еден фудбалер од тимот на Шкендија е повреден по тензичната атмосфера во Тетово. Како што изјави Омер Буњаку за ТВ21, еден фудбалер е повреден.

Шкупи попладнево гостува во Тетово кај Шкендија, а како претходница на овој натпревар, се случи еден поголем инцидент пред да пристигнат во Тетово.

Со оглед дека иако првенството е решено, а е натпревар со висок ризик, полицијата се испречи на патот пред автобусот на навивачите на Шкупи и не ги пушти да се упатат кон Тетово, каде се очекуваше да дадат поддршка на шампионот

Инцидентот односно ситуацијата се случи на една од патарините кон Тетово, па полицијата не ги пушти навивачите, што значеше дека во Тетово, само домаќинот ќе има поддршка од трибини.

Со оглед на тоа дека на Шкупи не им значи ништо овој натпревар, а на Шкендија и тоа како, бидејки се борат за место кое излегува во Европа, со тоа што не доаѓаат гостински навивачи во Тетово, домашните навивачи ќе имаат важна улога во целата атмосфера и резултатот кој Шкендија денес ќе го оствари.

Натпреварот се игра на градскиот стадион во Тетово од 17 часот.

Еден фудбалер од тимот на Шкендија е повреден по тензичната атмосфера во Тетово

Како што изјави Омер Буњаку за ТВ21, еден фудбалер е повреден.

Во овој момент нема информации за неговата здравствена состојба.

Претходно „Шверцерите“ беа стопирани на наплатната рампа на пат кон Тетово.

loading...

https://tai.go88.is/

sunwin international app sunwin tải sunwin