ЗАЕВ СЕ ПОФАЛИ СО НОВ УСПЕХ: Продолжува растот на платите, посветени сме да стигнеме до 34.000 денари просечна плата
ЗАЕВ СЕ ПОФАЛИ СО НОВ УСПЕХ: Продолжува растот на платите, посветени сме да стигнеме до 34.000 денари просечна плата
Почитувани, ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје од четврток, 25.02.2021 година, ќе започне со исплата на февруарските пензии
Почитувани, ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје од четврток, 25.02.2021 година, ќе започне со исплата на февруарските пензии
Комерцијална банка ви нуди потрошувачки кредит до 1.500.000 денари што се одобрува во рок од 24 часа
Комерцијална банка ви нуди потрошувачки кредит до 1.500.000 денари што се одобрува во рок од 24 часа
Денес започна со работа новата модернизирана експозитура на Комерцијална банка во Дебар
Денес започна со работа новата модернизирана експозитура на Комерцијална банка во Дебар
КАФЕАНЏИИТЕ НА КЕЈОТ ВО СКОПЈЕ ПОЧНАА ДА СИ ГИ УРИВААТ ТЕРАСИТЕ СО КОИ БЕШЕ ЗАФАТЕНО ЦЕЛОТО ШЕТАЛИШТЕ
КАФЕАНЏИИТЕ НА КЕЈОТ ВО СКОПЈЕ ПОЧНАА ДА СИ ГИ УРИВААТ ТЕРАСИТЕ СО КОИ БЕШЕ ЗАФАТЕНО ЦЕЛОТО ШЕТАЛИШТЕ
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Општина Кисела Вода засади 136 садници
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Општина Кисела Вода засади 136 садници
СДСМ: Ги повикуваме сите граѓани, сите заедници, сите партии и секој заинтересиран за подобра македонска иднина, сите да се вклучат во споделување на повикот за попишувачи објавен од Државниот завод за статистика
СДСМ: Ги повикуваме сите граѓани, сите заедници, сите партии и секој заинтересиран за подобра македонска иднина, сите да се вклучат во споделување на повикот за попишувачи објавен од Државниот завод за статистика
Костадинов: Правдата е тука, пропадна мисијата на Мицкоски поради која Груевски и Мијалков го поставија во ВМРО ДПМНЕ
Костадинов: Правдата е тука, пропадна мисијата на Мицкоски поради која Груевски и Мијалков го поставија во ВМРО ДПМНЕ

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО СКОПЈЕ: Лице нападна полицаец, го фати за врат

На социјалните мрежи се појави видео на кое неколку полицајци додека апселе луѓе пред пекарата „Силбо“ на булевар „Партизански одреди“ прво се вербално, а потоа и физички нападнати.

„Ајде бе удри ме, ајде“, вели едно од лицата, а лицето кое снима дофрла: „Остај нека те удри. Ако бе, ќе оди во дисциплинска“.

Потоа лицето го фаќа полицаецот за врат, при што се вклучуваат и останатите присутни. Лицата на крајот се уапсени, но продолжуваат да даваат отпор и да навредуваат. .

Неодмана имаше инцидент во Битола, каде прво се појави видео на кое се гледаше како полицаец тепа лице од ромска националност, а потоа се појави и видео кое му претходело на настанот и од кое се гледаше дека лицата први ги нападнале полицајците. Полицискиот синдикат побара суспендираните полицајци во Битола да се вратат на работа.

loading...

The Testament of Sister New Devil (Dub) (https://funimationfree.com/m/B9r1) Episode 12 at Funimation watch fruits basket season 2 funimation

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) Episode 7 at website https://crunchyrollfree.com free crunchyroll premium account 2020