АЈДЕЕ, ПАНДОВ: ГОДИНИТЕ СО ГРУЕВСКИ НА ВЛАСТ БЕА ЗЛАТНИ ВРЕМИЊА ЗА МАКЕДОНИЈА, НИЕ ВМРО ДПМНЕ ТОА СЕ БОРИМЕ ДА ГО ВРАТИМЕ!
АЈДЕЕ, ПАНДОВ: ГОДИНИТЕ СО ГРУЕВСКИ НА ВЛАСТ БЕА ЗЛАТНИ ВРЕМИЊА ЗА МАКЕДОНИЈА, НИЕ ВМРО ДПМНЕ ТОА СЕ БОРИМЕ ДА ГО ВРАТИМЕ!
КОСТАДИНОВ: МОИТЕ ЦЕЛИ ЗА СТРУМИЦА СЕ ЈАСНИ - СИЛНА ЕКОНОМИЈА, СИЛНА СОЦИЈАЛА, СПОРТСКИ И КУЛТУРЕН ЦЕНТАР
КОСТАДИНОВ: МОИТЕ ЦЕЛИ ЗА СТРУМИЦА СЕ ЈАСНИ - СИЛНА ЕКОНОМИЈА, СИЛНА СОЦИЈАЛА, СПОРТСКИ И КУЛТУРЕН ЦЕНТАР
КОСТАДИНОВ: ЌЕ ИНВЕСТИРАМЕ ВО ТУРИСТИЧКИТЕ АТРАКЦИИ ВО СТРУМИЦА
КОСТАДИНОВ: ЌЕ ИНВЕСТИРАМЕ ВО ТУРИСТИЧКИТЕ АТРАКЦИИ ВО СТРУМИЦА
ДЕНКО МАЛЕСКИ СО ОСУДА ЗА ЦРВЕНКОВСКИ И ИВАНОВ: Вака не зборуваат поранешни претседатели на држава
ДЕНКО МАЛЕСКИ СО ОСУДА ЗА ЦРВЕНКОВСКИ И ИВАНОВ: Вака не зборуваат поранешни претседатели на држава
СУГАРЕСКИ: Најдоброто за Прилеп, е концепт од граѓаните за граѓаните
СУГАРЕСКИ: Најдоброто за Прилеп, е концепт од граѓаните за граѓаните
ХРИСТО КОНДОВСКИ: 10 топ проекти за Битола
ХРИСТО КОНДОВСКИ: 10 топ проекти за Битола
(ВИДЕО) Заев на „Преспански Јаболкобер 2021”: Ние знаеме да го цениме и вреднуваме трудот на овоштарите и секогаш ќе бидеме на страната на земјоделците
(ВИДЕО) Заев на „Преспански Јаболкобер 2021”: Ние знаеме да го цениме и вреднуваме трудот на овоштарите и секогаш ќе бидеме на страната на земјоделците
ЈОВАНОВИЌ: Бранко го мрази Заев, но Заев ќе ве победи со дух, со срце и насмевка, повторно. И повторно, ах, вие, пензионирани и огорчени ѓенерали!
ЈОВАНОВИЌ: Бранко го мрази Заев, но Заев ќе ве победи со дух, со срце и насмевка, повторно. И повторно, ах, вие, пензионирани и огорчени ѓенерали!

(ВИДЕО) Каевски: Обезбедени 44 милиони денари за месечен надомест за приватно сместување на 884 студенти и 347 средношколци

🔴[Во живо:] Најава, прес-конференција, Дарко Каевски, претседател на СДММ и пратеник

Обезбедени 44 милиони денари за месечен надомест за приватно сместување на 884 студенти и 347 средношколци.

Posted by СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија on Среда, 30 септември 2020

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев покажува континуирана грижа за младите, за студентите и средношколците, изјави на денешната прес-конференција Дарко Каевски, претседател на СДММ и пратеник.

„Оваа година поради коронвирусот, студентските и ученичките домови ќе функционираат според строго утврдени протоколи со цел да се заштити јавното здравје.

Заради намалениот капацитет во домовите, оние студенти и средношколци чии барања биле одобрени, а не можат да бидат сместени, ќе имаат можност да одберат месечен надомест за покривање на трошоците за приватно сместување или пак, да одберат надомест на трошоците за превоз од местото на живеење до местото на студирање.

Со оваа мерка ќе се опфатат 884 студенти и 347 ученици, а Владата предводена од СДСМ веќе обезбеди 44 милиони денари преку четвртиот пакет антикризни мерки.

Истовремено, платежни картички „Купувам домашно“ од по 6.000 денари ќе добијат 540 студенти, кои во претходниот пакет не ги добија овие картички.

Важно е да се напомене дека ваквите решенија се донесени заедно со студентите и средношколците кои се вистински партнер и рамноправно и постојано се вклучени во креирањето на мерките.

СДСМ како одговорна партија останува на страната на младите, останува посветена на заштита на здравјето на сите граѓани и полесно справување со економските последици од коронакризата“, истакна Каевски.

loading...

Website https://animeheaven.pro: Watch Mikagura School Suite animeheaven Episode 12 animeheaven unblocked

Watch TSUKIUTA. The Animation Episode 13

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Animepahe: Young Kindaichi's Casebook: Deep Blue Massacre anime episode Full online free at https://animepahe.cc watch anime

Sogtvt hatinh: http://sogtvt.hatinh.gov.vn/hoi-dap/2750/

Forum umbandaeucurto: https://forum.umbandaeucurto.com/usuario/AnimeFreak