Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

(ВИДЕО) КАСАМИ ИСЕЧЕ 100 ДРВЈА ВО ТЕТОВО, ТЕТОВЧАНИ СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ – 100 години чекаме да пораснат, а тие ги сечат за само 5 минути!

“100 години чекаме да порасне, а тие за 5 минути ги сечаат”! – вака изјави револтиран граѓанин во изјава за порталот indeks.mk зборувајки за сечењето на дрвjата во Тетово, односно на улицата “Страшо Пинџур“.

И други граѓани анкетирани од indeks, велат дека постапката на Касами да ги исече тие дрвја била погрешна и неразумна.

Граѓаните меѓу другото му се лутат на Касами за сечењето на некои садници што самоиницијативно се засадени од дукјанџите.

Велат дека сечењето на дрвјата ја расипало убавината што некогаш ја имал улицата, но велат дека во иднина негативно ќе влијае и ќе ја влоши екологијата на градот.
Инаку, пред некои денови со одлука на општината и градоначалникот беа исечени значителен дел од дрвјата на улицата “Страшо Пинџур”. Но по дебатата со советникот Хамди Сулемани, и револтот на граѓаните, работите се стопирани и не се знае кога ќе почнат.

Освен на дрвјата, граѓаните му се лути на Касами што веќе неколку месеци не среди ниту еден пат во Тетово.

loading...

https tải go88vn go88 bản chuẩn go88 nạp tiền lâu

nhà cái sunwin tải game sunwin sunwin link