МПЦ-ОА: Пред СПЦ е изборот дали ќе остане надвор од решавање на спорот негирајќи ги правата на Цариградскиот престол или ќе даде амин
МПЦ-ОА: Пред СПЦ е изборот дали ќе остане надвор од решавање на спорот негирајќи ги правата на Цариградскиот престол или ќе даде амин
НОВ ТРИУМФ НА ВЛАДАТА - Среде пандемија, италијанска „Витило“ ќе инвестира нови 10 милиони евра во земјава!
НОВ ТРИУМФ НА ВЛАДАТА - Среде пандемија, италијанска „Витило“ ќе инвестира нови 10 милиони евра во земјава!
СПАСОВСКИ: Продолжува опремувањето на полицијата, нова опрема за полициските службеници од Одделението за претходница и сообраќајно ескортно обезбедување
СПАСОВСКИ: Продолжува опремувањето на полицијата, нова опрема за полициските службеници од Одделението за претходница и сообраќајно ескортно обезбедување
МВР ЈА ПРЕДУПРЕДУВА ЈАВНОСТА: РОДИТЕЛИТЕ ДА ВНИМАВААТ НА СВОИТЕ ДЕЦА КОИ КОРИСТАТ ТИК ТОК, ВО РУСИЈА И ИЗРАЕЛ СЕ ЗАБЕЛЕЖАНИ ПОВИЦИ ЗА САМО ПОВРЕДУВАЊЕ!
МВР ЈА ПРЕДУПРЕДУВА ЈАВНОСТА: РОДИТЕЛИТЕ ДА ВНИМАВААТ НА СВОИТЕ ДЕЦА КОИ КОРИСТАТ ТИК ТОК, ВО РУСИЈА И ИЗРАЕЛ СЕ ЗАБЕЛЕЖАНИ ПОВИЦИ ЗА САМО ПОВРЕДУВАЊЕ!
БОТОВИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ КРЕНАА РАЦЕ ОД МИЦКОВСКИ: ОВАА ФОТКА Е ХИТ НА ТВИТЕР И ФЕЈСБУК!
БОТОВИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ КРЕНАА РАЦЕ ОД МИЦКОВСКИ: ОВАА ФОТКА Е ХИТ НА ТВИТЕР И ФЕЈСБУК!
(ВИДЕО) ТОА Е ТАА ХАРИЗМА НА ГОЛЕМИТЕ ЛИДЕРИ КОЈА ИЛИ ЈА ИМАШ ИЛИ ЈА НЕМАШ: БОЈКО БОРИСОВ МУ ГО ДАДЕ СВОЕТО ПАЛТО НА ГРАДЕЖЕН РАБОТНИК
(ВИДЕО) ТОА Е ТАА ХАРИЗМА НА ГОЛЕМИТЕ ЛИДЕРИ КОЈА ИЛИ ЈА ИМАШ ИЛИ ЈА НЕМАШ: БОЈКО БОРИСОВ МУ ГО ДАДЕ СВОЕТО ПАЛТО НА ГРАДЕЖЕН РАБОТНИК
(ВИДЕО) ПАЗЕТЕ ЛУЃЕ, КОПИЛИЊА И МОНСТРУМИ ДЕМНАТ НА ИНТЕРНЕТ СО НАМЕРА ДА ВЕ ОГРАБАТ
(ВИДЕО) ПАЗЕТЕ ЛУЃЕ, КОПИЛИЊА И МОНСТРУМИ ДЕМНАТ НА ИНТЕРНЕТ СО НАМЕРА ДА ВЕ ОГРАБАТ
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ: ПРОБЛЕМОТ НА ВМРО ДПМНЕ Е ШТО ТОЛКУ МНОГУ ГО МРАЗАТ ЗАЕВ ШТО ПОВЕРУВАА ВО ПРИКАЗНИТЕ ДЕКА ЗАЕВ Е ГЛУП, И ТУКА Е ПРОБЛЕМОТ ШТО ГО ПОТЦЕНУВААТ ЦЕЛО ВРЕМЕ
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ: ПРОБЛЕМОТ НА ВМРО ДПМНЕ Е ШТО ТОЛКУ МНОГУ ГО МРАЗАТ ЗАЕВ ШТО ПОВЕРУВАА ВО ПРИКАЗНИТЕ ДЕКА ЗАЕВ Е ГЛУП, И ТУКА Е ПРОБЛЕМОТ ШТО ГО ПОТЦЕНУВААТ ЦЕЛО ВРЕМЕ

(ВИДЕО) КОМЕНТАТОРИТЕ НА МТВ ВО ТРАНС, ГЛАВНИ ЅВЕЗДИ НА ВЧЕРАШНАТА ПОБЕДА

Каков ватрен говор на еден од коментаторите кој почна да збори за политика за историја за тоа како ние ќе сме заминале на европско да му покажеме на светот кој сме и што сме, најака фора му беше дека ТИЕ ШТО СМЕ ГИ ОПИСМЕНИЛЕ ЌЕ НЕ ПРЕЧЕКААТ И ЌЕ СТОЈАТ МИРНО НА НАШАТА ХИМНА… Цццц…Ова е доказ дека Груевизмот длабоко има оставено траги во психата на нацијата и дека еуфоријата спортот и национализмот чуда прават со човечкиот мозок, но нека се радува народот, секој има право да се радува ако мисли дека успесите во спортот ќе се одразат на квалитетот на живеењето, иако Србија во 90-тите беше прва во светот во секој можен спорт па 90-тите се најмрачните моменти од историјата на Србија во секој аспект, освен спортот секако… Секако овој транс е последица и на она што ни се случува сега со Бугарија, нивните обиди да не клекнат на колена ствара вакви бесни реакции на многумина во земјава и со право е така.

Линк до видео, овде.

loading...

Watch How Not to Summon a Demon Lord Episode 9 (https://animeheaven.pro/m/5NwB/ep-9) at website https://animeheaven.pro animehaven

Tsukimichi -Moonlit Fantasy- (https://funimationfree.com/m/8Gvq) Episode Preview at Funimation funimation spring 2020