(ВИДЕО) ЦУЦУЛОТ КОНЕЧНО СИ ГО НАЈДЕ МЕСТОТО, ДО МИРКА КЛАСНАТА НА СТРИМОТ НА ПРО РУСКАТА ПАРТИЈА РОДИНА, ДОСЕГА ГЛУМЕШЕ НЕКАКОВ ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦ ФИЛОЗОФ...
(ВИДЕО) ЦУЦУЛОТ КОНЕЧНО СИ ГО НАЈДЕ МЕСТОТО, ДО МИРКА КЛАСНАТА НА СТРИМОТ НА ПРО РУСКАТА ПАРТИЈА РОДИНА, ДОСЕГА ГЛУМЕШЕ НЕКАКОВ ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦ ФИЛОЗОФ...
(ВИДЕО) ГОЛЕМИ ПОЛИЦИСКИ СИЛИ СЕ РАСПОРЕДЕНИ ОКОЛУ УСТАВНИОТ СУД ВО САД ПОРАДИ НАЈАВЕНИТЕ МАСОВНИ И НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ПОРАДИ ДЕНЕШНАТА ОДЛУКА ДА СЕ ЗАБРАНИ АБОРТУСОТ ПО 50 ГОДИНИ ЛЕГАЛНОСТ
(ВИДЕО) ГОЛЕМИ ПОЛИЦИСКИ СИЛИ СЕ РАСПОРЕДЕНИ ОКОЛУ УСТАВНИОТ СУД ВО САД ПОРАДИ НАЈАВЕНИТЕ МАСОВНИ И НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ПОРАДИ ДЕНЕШНАТА ОДЛУКА ДА СЕ ЗАБРАНИ АБОРТУСОТ ПО 50 ГОДИНИ ЛЕГАЛНОСТ
Галетановски: Нема ништо ново во ЗОО откако заминав, среќа што родија неколку животни кои ги донесовме
Галетановски: Нема ништо ново во ЗОО откако заминав, среќа што родија неколку животни кои ги донесовме
СО СВЕТСКИОТ ПОЛИТИЧКИ ВРВ: Николовски во Берлин на конференција со Државниот секретар на САД, претседателот на Светска банка и многу други високи претставници
СО СВЕТСКИОТ ПОЛИТИЧКИ ВРВ: Николовски во Берлин на конференција со Државниот секретар на САД, претседателот на Светска банка и многу други високи претставници
Протоколот не може да биде услов во преговорите, ниту спомнат во преговарачката рамка, порачува Маричиќ
Протоколот не може да биде услов во преговорите, ниту спомнат во преговарачката рамка, порачува Маричиќ
Бугарско МНР: Ќе одобриме меѓувладина конференција откако ќе се потпише билатералниот протокол
Бугарско МНР: Ќе одобриме меѓувладина конференција откако ќе се потпише билатералниот протокол
ИЛИ ДРЖАВАТА И ГРАД СКОПЈЕ НЕКА ГИ ЗАЛОВАТ КУЧИЊАТА НИЗ ГРАДОВ ИЛИ НЕКА НИ ДАДАТ ДОЗВОЛА ДА НОСИМЕ ПИШТОЛИ СО НАС
ИЛИ ДРЖАВАТА И ГРАД СКОПЈЕ НЕКА ГИ ЗАЛОВАТ КУЧИЊАТА НИЗ ГРАДОВ ИЛИ НЕКА НИ ДАДАТ ДОЗВОЛА ДА НОСИМЕ ПИШТОЛИ СО НАС
КАТЕ БЛАЖЕВСКА: НЕШТО НЕ ШТИМА ВО ИЗЈАВИТЕ И ПОСТАПКИТЕ НА СЛАВИ ТРИФУНОВ И ТЕОДОРА ГЕНЧОВСКА
КАТЕ БЛАЖЕВСКА: НЕШТО НЕ ШТИМА ВО ИЗЈАВИТЕ И ПОСТАПКИТЕ НА СЛАВИ ТРИФУНОВ И ТЕОДОРА ГЕНЧОВСКА

(ВИДЕО) Костадинов: Се обврзувам, верно да и служам на Струмица, заедно со вас да донесеме уште поголем напредок на нашиот град

Кандидатот на СДСМ и Коалицијата за градоначалник на Струмица Коста Костадинов, на промоцијата во Струмица ја претстави својата визија за Струмица, која се состои од општина препознатлива по силни економски параметри, пример за планирање и реализација на европски проекти, општина во која социјалната инклузија е нормално секојдневие, општина во која младите ќе гледаат потенцијал и светла иднина, град кој ќе биде препознатлив по спортски и културни случувања, град на Балканот иницијатор на Регионални иницијативи за зближување и заеднички живот, во сите сфери.

Тој истакна дека крупните проблеми во општината, локални улици и патишта, фекални и атмосферски канализации, водоводи, се практично решени, благодарение на силните заложби на досегашните градоначалници на Струмица и огромната поддршка што ја добива општината од страна на Владата.

„Но, сето ова е голема обврска и одговорност за секој човек кој се нафаќа да менаџира со луѓето и ресурсите. Свесен сум дека од мене, како иден градоначалник се очекува градот и општината да одат напред“, нагласи Костадинов.

Тој, како клучни проекти од неговата програма ги издвои Чешел пазар, нова противпожарна станица, булевар по „Св. Илија“ низ касарната, булевар „Братство и Единство“ кон Агроберзата, булеварска делница, во правец на булеварот „Климент Охридски“ кон Жито Струмица, кон бензинската пумпа на „Макпетрол“ и кон Куклиш, Дом во Банско и во Куклиш, нов градски пазар, реконструкција на градски плоштад „Гоце Делчев“, а за младите, современ адреналински парк на ридот над Струмица.

„За постигнување на големи работи треба чиста мисла и несебично дејствување, дванаесет месеци во календарската година ќе работам со сто процентен фокус на Вас, на Вашето секојдневие, на проблемите и на успесите, дванаесет е бројот кој стои до моето име на овие Локални Избори и е гарантот за унапредување и развој на нашата Струмица“, нагласи Костадинов.

Верно ќе ви служам вам и на нашата општина кон патот на уште поголем прогрес. Ќе го дадам најдоброто за сите вас, затоа со чист образ од вас барам поддршка за да ви служам заедно со мојот тим во претстојните 4 години, ги повика граѓаните Кандидатот на СДСМ и Коалицијата за градоначалник на Струмица Коста Костадинов.

loading...

go find 50 numbers go88

https://sunwin.fan/