ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп

(ВИДЕО) Костадинов за „Утрински брифинг“: Нема отстапување од идентитетските линии, македонскиот јазик и посебноста не се и нема да бидат предмет на разговори

СДСМ покажа капацитетност, лидерство и спремност, дека сме за реализација на стратешките интереси, без да бидат повредени идентитетските интереси, во НАТО влеговме како Македонци што зборуваат македонски јазик, така ќе биде и со ЕУ. Ова го истакна пратеникот и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов во емисијата „Утрински брифинг“ на Слободен печат, додавајќи дека условите за интеграција во ЕУ се исклучиво реформски, а не идентитетски, тоа го имаме на ум ние, и ги реализираме реформите, тоа треба да го има на ум ЕУ, но и Бугарија.

Рамката за изнаоѓање решение е договорот за добрососедество со Бугарија, се што излегува од таа рамка е отфрлено, македонската посебност, македонскиот јазик и македонскиот идентитет се апсолвирано прашање и признанени од целиот демократски свет, не смееме да дозволиме да бидат погазени европските вредности, ниту да биде нарушена довербата меѓу двата народи нагласи Костадинов.

Во врска со најавената Резолуција на ВМРО-ДПМНЕ, Костадинов рече дека таа се уште не поднесена формално правно, но од она што го видовме во медиумите текстот е прифатлив за нас.

Црвените линии се јасни поставени, разговори за јазикот и идентитетот немало, нема, ниту ќе има и ова е прилика да ги извадиме на површина сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ дека е извршено некакво предавство, истакна Костадинов.

Во врска со претстојните локални избори Костадинов соопшти дека заврши внатрепартиската постапка за номинација на кандидати за градоначалници и советници во општинските организации на СДСМ.

Доволен факт за тоа дека СДСМ е сигурен во победата е бројот на пристигнати кандидатури, има 560 кандидатури за градоначалници и над 5000 кандидати за советници во општинските совети, нагласи Костадинов.

Тоа говори за уверувањето на луѓето дека СДСМ е фаворит и апсолутен победник на локалните избори, порача Костадинов и најави дека СДСМ на 13 јули ќе ги објави првите 20 имиња на кандидати за градоначалници.

loading...

Website https://animeflv.uk: Watch Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack animeflv Episode Full anime online

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

AnimeFreak: Tamako Market (Dub) anime episode 12 online free at https://animefreak.ws old animefreak

Tldrlegal: https://tldrlegal.com/users/gogoanimelol

Ludomanistudier: https://ludomanistudier.dk/publicering/animefreak-0