Анѓушев со демант кон ВМРО-ДПМНЕ: Немам никаква поврзаност со „Осломеј”, апелирам партиите да не го злоупотребуваат моето име и моето семејство
Анѓушев со демант кон ВМРО-ДПМНЕ: Немам никаква поврзаност со „Осломеј”, апелирам партиите да не го злоупотребуваат моето име и моето семејство
Претседателот Пендаровски го прими ученикот со натпросечна интелигенција Македон Димитриевски
Претседателот Пендаровски го прими ученикот со натпросечна интелигенција Македон Димитриевски
Ристевска – Јорданова: Во ЕП Македонија доби позитивна оценка за реформите, силно е инсистирањето преговорите да почнат
Ристевска – Јорданова: Во ЕП Македонија доби позитивна оценка за реформите, силно е инсистирањето преговорите да почнат
Бајден на средба со лидерите на Шведска и Финска
Бајден на средба со лидерите на Шведска и Финска
Петровска ги посети студентите на АУЕ ФОН кои се на теренска настава со армиските специјалци: практичната настава е значајна за квалитетно образование
Петровска ги посети студентите на АУЕ ФОН кои се на теренска настава со армиските специјалци: практичната настава е значајна за квалитетно образование
За Грција е историска одлуката за Шведска и Финска да аплицираат во НАТО
За Грција е историска одлуката за Шведска и Финска да аплицираат во НАТО
Фирмата НИКОБ обезбедување оваа година одбележува 25 години од своето основање - Лазаров: НИКОБ е бренд во кој луѓето веруваат, внесовме квалитет, инвестиции и иновативност
Фирмата НИКОБ обезбедување оваа година одбележува 25 години од своето основање - Лазаров: НИКОБ е бренд во кој луѓето веруваат, внесовме квалитет, инвестиции и иновативност
Финска не сака нуклеарно оружје на своја територија, вели премиерката Марин
Финска не сака нуклеарно оружје на своја територија, вели премиерката Марин

ВИДЕО: Ковачевски ги соопшти членовите на новото раководство на СДСМ, остануваат Богоев, Шилегов, Костадинов, Лукаревска, Битиќи и Маричиќ, изненадување се екс пратеничката Тања Томиќ и шефицата на инфективна Милена Стефановиќ

Доцна вечерва новиот претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски објави дека партија назначила четворица нови потпретседатели.

За потпретседатели на СДСМ се избрани: Перо Костадинов. Стефан Богоев, Фатмир Битиќи и Бисера Костадиновска Стојчевска.

За нов генерален секретар на СДСМ е избран Миле Зечевиќ.

Скретар за меѓународна политика е Бојан Маричиќ.

Заменик претседателката Сања Лукаревска го продолжува мандатот.

Во извршниот одбор избрани се:

Ана Данева Марков

Мишко Ралев

Нина Фити Неделковска

Снежана Захариева

Даниела Колева

Милена Стефановиќ

Костадин Костадинов

Рената Јајоска

Мелиса Ценовска Серафимовска

Петре Шилегов

Дритан Исмаили

Тања Томиќ

Дарко Каевски

Андреј Петров

Ивона Кузмановиќ

Костадин Ацевски

Никола Рилак

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Ranking of Kings

GoGoAnime Record of Ragnarok Episode 6

stream anime online GoGoAnime Attack on Titan

animes online Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

GoGoAnime Pokémon Journeys: The Series

tải go88