Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
ФЕРО ИНВЕСТ ВО СООПШТЕНИЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ФОТОНАПОНСКАТА ЦЕНТРАЛАТА ВО ОСЛОМЕЈ, ВЕЛАТ ДЕКА ИРЛ ГИ КЛЕВЕТИ БЕЗ ДОКАЗИ, ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ИРЛ ТВРДАТ ПОИНАКУ, ОБЈАВУВААТ И ДОКУМЕНТИ ЗА КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ДОКАЗИ ДЕКА ФЕРО ИНВЕСТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЦЕНТРАЛАТА
ФЕРО ИНВЕСТ ВО СООПШТЕНИЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ФОТОНАПОНСКАТА ЦЕНТРАЛАТА ВО ОСЛОМЕЈ, ВЕЛАТ ДЕКА ИРЛ ГИ КЛЕВЕТИ БЕЗ ДОКАЗИ, ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ИРЛ ТВРДАТ ПОИНАКУ, ОБЈАВУВААТ И ДОКУМЕНТИ ЗА КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ДОКАЗИ ДЕКА ФЕРО ИНВЕСТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЦЕНТРАЛАТА
Петков бара Радев да свика Совет за национална безбедност за Македонија
Петков бара Радев да свика Совет за национална безбедност за Македонија

(ВИДЕО) Ковачевски: Преку интензивна соработка со Бугарија ќе ја вратиме довербата меѓу граѓаните на двете земји

Премиерот Димитар Ковачевски на новинарско прашање, во врска со утрешната посета на претседателот на бугарската Влада, Кирил Петков, изразувајќи задоволство, истакна дека средбата ќе биде искористена за разговори за иднината, проекти поврзани со економијата, образованието, иновациите, инфраструктурата и евроинтеграциите, важни за граѓаните на двете земји.

„Ние со господинот Петков нема да потпишуваме договори во однос на тоа што треба да работиме на полето на економијата, туку низ работа ќе ја врaтиме прво довербата меѓу граѓаните и тоа нема да го прават политичари во сите области.

Кога зборуваме за соработка во областа на економијата и во областа на трговијата, тогаш тука сметам на соработка помеѓу бизнис секторот, што значи дека ќе ги повикаме и стопанските комори на двете држави да соработуваат меѓу себе, кога зборуваме за соработка во областа на образованието тоа значи дека ќе ги повикаме и универзитетите да соработуваат помеѓу себе“, рече Ковачевски притоа посочувајќи дека овој начин на соработка се однесува и во однос на иновациите, инфраструктурата, новите бизниси како и соработката и размена на искуства во областа на културата.

„Тоа значи дека младите ќе треба да воспостават подобра комуникација меѓу себе и се надеваме дека на тој начин, создавајќи еден дијалог на ниво, со теми коишто го исполнуваат животот на луѓето, во однос на нивните очекувања и во однос на подобрувањето на тоа како живеат дека ќе надвладеат надисториските теми и дека врз основа на таков дијалог и на основа на таков разговор меѓу две добрососедски и две соседни држави базиран на европските вредности на почитување помеѓу сите граѓани, на почитување на достоинството на граѓаните на двете држави ќе успееме да дојдеме до решение“, оцени премиерот Ковачевски, денеска по приемот кај претседателот на државата Стево Пендаровски, каде ги претстави членовите на новата Влада.

Притоа Ковачевски нагласи дека е оптимист, односно како што подвлече за себе, рационален оптимист кој верува во решение меѓутоа и работи на остварување на тоа решение.

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch anime dub Fairy Tail

anime online Hunter x Hunter (2011) (Dub)

4Anime So I'm a Spider, So What? Episode 19

Attack on Titan Season 3

Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside Episode 6