Вицепремиерот Николовски на средба со извршната директорка на Канцеларијата на ООН за борба против дрога и криминал, Вали: Напредокот е препознаен и оттаму и поддршката од меѓународните партнери за бескомпромисна борба против корупцијата
Вицепремиерот Николовски на средба со извршната директорка на Канцеларијата на ООН за борба против дрога и криминал, Вали: Напредокот е препознаен и оттаму и поддршката од меѓународните партнери за бескомпромисна борба против корупцијата
ПОЛЕКА СО АРОГАНЦИЈАТА КОЛЕГИ - ПОЛИТИЧАРИТЕ СЕ 100 ПАТИ ПОХРАБРИ, ПОРАБОТЛИВИ, ПОЧЕСНИ И ПОПАМЕТНИ ОД НОВИНАРИТЕ
ПОЛЕКА СО АРОГАНЦИЈАТА КОЛЕГИ - ПОЛИТИЧАРИТЕ СЕ 100 ПАТИ ПОХРАБРИ, ПОРАБОТЛИВИ, ПОЧЕСНИ И ПОПАМЕТНИ ОД НОВИНАРИТЕ
СУГАРЕВЦИ - ПРЕКРАСНО СЕМЕЈСТВО НА ИДНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ПРИЛЕП
СУГАРЕВЦИ - ПРЕКРАСНО СЕМЕЈСТВО НА ИДНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ПРИЛЕП
Посакувам оваа сезона на берба на јаболка да биде бериќетна и успешна- Арјанит Хоџа, министер за земјоделство, шумарство и водостопанство
Посакувам оваа сезона на берба на јаболка да биде бериќетна и успешна- Арјанит Хоџа, министер за земјоделство, шумарство и водостопанство
(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО СМЕ НАЈСИРОМАШНИ ВО ЕВРОПА - 30 ГОДИНИ СИ ПАТИМЕ ОД ВАКВИ ТВ ПРОСТИТУТКИ СПРЕМНИ БЕЗ СРАМ ДА ИМ ПРАВАТ ТВ ФЕЛАЦИО НА МАФИЈАШИ
(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО СМЕ НАЈСИРОМАШНИ ВО ЕВРОПА - 30 ГОДИНИ СИ ПАТИМЕ ОД ВАКВИ ТВ ПРОСТИТУТКИ СПРЕМНИ БЕЗ СРАМ ДА ИМ ПРАВАТ ТВ ФЕЛАЦИО НА МАФИЈАШИ
ЗАЕВ СИ ГО ИСПОЛНИ ЗБОРОТ, УШТЕ 1500 ДЕНАРИ И ЌЕ СТИГНЕМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА: ПРОСЕЧНАТА НЕТО-ПЛАТА ПОРАСНА ЗА 4,8 ОТСТО Во јули изнесувала 28.540 денари
ЗАЕВ СИ ГО ИСПОЛНИ ЗБОРОТ, УШТЕ 1500 ДЕНАРИ И ЌЕ СТИГНЕМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА: ПРОСЕЧНАТА НЕТО-ПЛАТА ПОРАСНА ЗА 4,8 ОТСТО Во јули изнесувала 28.540 денари
НОБ ДОБИ ИНСТРУМЕНТИ, СТОЛИЦИ, ПУЛТОВИ И СЦЕНСКА ОПРЕМА СО ЈАПОНСКА ДОНАЦИЈА ОД 663 ИЛЈАДИ ЕВРА
НОБ ДОБИ ИНСТРУМЕНТИ, СТОЛИЦИ, ПУЛТОВИ И СЦЕНСКА ОПРЕМА СО ЈАПОНСКА ДОНАЦИЈА ОД 663 ИЛЈАДИ ЕВРА
БРАВО - Со отворање ретроспективна изложба и предавање донација од над 4 милиони денари на клиниката за детски болести одбележан 85-годишниот јубилеј на „Алкалоид“
БРАВО - Со отворање ретроспективна изложба и предавање донација од над 4 милиони денари на клиниката за детски болести одбележан 85-годишниот јубилеј на „Алкалоид“

(ВИДЕО) КРАТКО ТРАЕШЕ РАДОСТА НА ВМРОВЦИТЕ – Лидерот на ТХП Ибрахим: Остануваме во владината коалиција, Мицкоски не е алтернатива

Од наша страна провокација нема. Ние како партија веруваме во демократските вредности и принципиелно си ја тераме нашата политика. Во континуитет работиме за нашата држава, но и за подобрување на состојбата на турската зедница во државава. Што се однесува за Радовиш, ние имавме големи проблеми со градоначалникот на општината, каде имавме извесни несогласувања. Но да не заборавиме дека изминатиов период заедно со СДСМ и останатите коалициони партии се боревме против еден режим – груевизмот и верувам дека локалните шерифи нема да го газат достоинството на граѓаните, па така и на Турската заедница. Ние веруваме во концептот на „Едно општество“. За жал надвор од идеолошката перцепција на нашата коалиција делуваше градоначалникот и ја напуштивме локалната коалција. Оваа година е редовна конгресна година, ќе се одржи редовниот конгрес меѓу 28 и 30 мај, ние сме демократска партија можно е да има нови луѓе во раководството, па ќе видиме, вели Енес Ибрахим, претседател на Партијата за движење на Турците во Утрински Брифинг.

„На виделина излезе дека со национализмот државата нема иднина. Ние сме меѓу првите партии кои тврдат дека треба да се тргне префиксот на етнички партии. Идеолошката определба на нашата коалиција е заедништво. Треба да се сплотиме врз нашите стратешки цели. Но сметам дека државата оди напред и сега кога се демократизира нема простор за ваква работа.“, вели Ибрахим.

„Мицкоски не е алтернатива. Тоа е јасен став. Етничките тензии се минато. Државата ни е нормализирана, а е во процес на демократизација – таму нема место за локални шерифи.“, додаде тој.

Целиот разговор со лидерот на Партијата за движење на Турците, Енес Ибрахим погледнете го во видеото:

loading...

WCOStream: Video Warrior Laserion anime episode 3 online free at https://wcostream.cc anime sites

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

Monster Musume: Everyday Life with Monster Girls - Almost Daily __! Sort of Live Video (Dub) (https://animedao.nl/m/orme) Episode Full

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Sites google: https://sites.google.com/view/kissanimemx/

Beatstars: https://www.beatstars.com/gogoanimelol/about