АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

(ВИДЕО) КРАТОВО БЕЗ КАЛ: БОЈКОВСКИ ПЛАНИРА СТАВАЊЕ АСФАЛТ ВО КРАТОВО ВО КОЛИЧИНИ КАКО ШТО НЕ БИЛО СТАВЕНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ

Изградба и одржување на улици и патишта
Новиот менаџмент на градот Кратово ќе создаде предуслови така што преку јавно приватно партнерство или со инстурментот за субвнеционирање на инвеститори ќе се изгради асфалтна база за производство на асфалт на територијата на општина Кратово. На ваков начин трошоците за набавка на асфалтот ќе бидат значително намалени за општината, така што во ракмите на буџетот на општина Кратово во период од 36 месеци ќе се овозможи асфалтирање на следните проекти:
1. Eкспресна санација на ул. „Јосиф Даскалов“ – во првите 6 месеци
2. Асфалтирање на патниот правец Кратово – Близанци – Мушково – Нежилово (Лисец)
3. Асфалтирање на патниот правец Туралево – Филиповци – Секулица – Шопско Рударе
4. Асфалтирање на главните и споредните улици кои се дотраени во населбите Царина, Зорле, Стадион, Мусала и Табачка
5. Асфалтирање на патниот правец Куклица – Вакуф
6. Решавање на правниот проблем за урбанизација на село Кетеново и село Куклица и асфалтирање на пристапните места до населбите во двете села
Сите останати главни и споредни улици според потребите на граѓаните со помош на новиот, електронски тикетинг систем.
Секое правно или физичко лице ќе може да отвори тикет со цел одржување на општинската инфрастурктура.

loading...

When They Cry Rei (https://animepahe.cc/m/8Xr) Episode 5

Website https://animeheaven.pro: Watch UQ Holder! OVA (Dub) animeheaven Episode 3 animeheavens

Website https://kissanime.mx: Watch Puzzle & Dragons CM kissanime Episode 2 kissanime official website

Watch Harukanaru Toki no Naka de 3: Owarinaki Unmei Episode Full

AnimeDao: Coo: Tooi Umi kara Kita Coo anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao bleach