Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

ВИДЕО: Лошата сигнализација и слабата заштитна ограда се причини за трагедијата, тврдат бугарски експерти

Повеќето бугарски медиуми во изминатите два дена објавија анализи, цитирајќи бугарски сообраќајни експерти, во кои за катастрофалната автобуска несреќа во која загинаа 45 лица ги обвинуваат лошата сигнализација на автопатот, лошата осветленост, како и заштитната ограда, која според нив е по стари и недоволно добро стандарди.

Инженерот Јонко Иванов во изјава за „Дојче веле“ вели дека стрмните падини и свиоци на тој дел од патот се несоодветни за автопат. Според него овој автопат е дизајниран според стари правила. „Патиштата во Бугарија се многу лоши. Според европските анализи ние сме на последно место по сигурноста на патиштата“ кажа Иванов. Според експертите, просторот за рекреација, каде што се случи несреќата, не е обележан и возач кој не го познава патот може да биде доведен во заблуда. Ако сака да остане на десната лента, одеднаш ќе открие дека повеќе не е на пат.

Димитар Илиев, автомобилски експерт и тркач сугерира дека патот не е квалитетно обележан и дека недостасуваат знаци кои го обележуваат тој дел од патот. При посетата на местото на несреќата Илиев истакнува дека на патот е дозволено да се вози 120 километри на час, иако тој не ги исполнува тие услови. Илиев вели дека знаците и ознаките се многу важни при возење ноќе. Во своето виртуелно излагање тој наведува дека никаде не видел знак за зоната за одмор, каде што се случил инцидентот. Тој вели дека во април 2021 знакот што ја означува зоната за одмор е таму, но во месец мај истиот го нема, како што видел на Гугл Мапс, или поточно таму е, но паднал на земја без никој да забележи.

Лошата сигнализација и слабата заштитна ограда се причини за трагедијата, тврдат бугарски експерти Повеќето бугарски медиуми во изминатите два дена објавија анализи, цитирајќи бугарски сообраќајни експерти, во кои за катастрофалната автобуска несреќа во која загинаа 45 лица ги обвинуваат лошата сигнализација на автопатот, лошата осветленост, како и заштитната ограда, која според нив е по стари и недоволно добро стандарди.

Инженерот Јонко Иванов во изјава за „Дојче веле“ вели дека стрмните падини и свиоци на тој дел од патот се несоодветни за автопат. Според него овој автопат е дизајниран според стари правила. „Патиштата во Бугарија се многу лоши.

Според европските анализи ние сме на последно место по сигурноста на патиштата“ кажа Иванов. Според експертите, просторот за рекреација, каде што се случи несреќата, не е обележан и возач кој не го познава патот може да биде доведен во заблуда. Ако сака да остане на десната лента, одеднаш ќе открие дека повеќе не е на пат.

Димитар Илиев, автомобилски експерт и тркач сугерира дека патот не е квалитетно обележан и дека недостасуваат знаци кои го обележуваат тој дел од патот. При посетата на местото на несреќата Илиев истакнува дека на патот е дозволено да се вози 120 километри на час, иако тој не ги исполнува тие услови. Илиев вели дека знаците и ознаките се многу важни при возење ноќе. Во своето виртуелно излагање тој наведува дека никаде не видел знак за зоната за одмор, каде што се случил инцидентот. Тој вели дека во април 2021 знакот што ја означува зоната за одмор е таму, но во месец мај истиот го нема, како што видел на Гугл Мапс, или поточно таму е, но паднал на земја без никој да забележи.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch anime online ANIMEFLIX Death Note (Dub)

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

watch subbed anime ANIMEFLIX Naruto: Shippuden

english anime ANIMEFLIX JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

ANIMEFLIX One-Punch Man