(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

(ВИДЕО) Лукаревска од трибината ,,Најдоброто за нашата општина“ во Крушево: СДСМ покажа дека татковината се сака со работа, со проекти за подобрување на животниот стандард

Заменик претседателката на СДСМ Сања Лукаревска на трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Крушево со факти и бројки ги поткрепи мерките и политики на СДСМ, кои носат повисок животен стандард за сите граѓани во државата.

Најсвеж пример се измените во законот за материјално обезбедување на невработени лица поради приватизацијата, со кои 1.100 стечајци ќе добијат месечен надомест од над 9.000 денари, истакна Лукаревска, додавајќи дека досега повеќе од 13.000 стечајци се со решен статус и вратено достоинство.

Таа нагласи дека поголемиот дел од ребалансот на буџетот, односно 2,7 милијарди евра се наменети за инвестиции во човечкиот капитал, што носи унапредување, раст и развој напредок.

Со предлог законот за отпис на камати, ќе бидат отпишани 10 милини евра камати на 150.000 граѓани, како помош и поддршка, рече Лукаревска.

Таа нагласи дека преку ТАВ програмата, во вредност од 49 милиони евра ќе се реализираат 94 проекти низ општините во државата.

Ги зголемивме платите на работниците, во армијата, полицијата, здравството, образованието, работиме да го задржиме вистинскиот животен стандард, а не оној од времето на ВМРО-ДПМНЕ лажно поткрепен со задолжувања, сеење страв блокади, истакна Лукаревска.

Таа нагласи дека ВМРО-ДПМНЕ во минатото тепаше студенти, а ние денес обезбедивме по 2.400 месечно за студентски оброк

Вака се сака татковината, со работа за подобрување на животниот стандард, порача заменик претседателката на СДСМ Сања Лукаревска на трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Крушево.

loading...

Watch Thousand Autumns Episode 16

Inuyashiki: Last Hero Episode 11

Radiant Season 2 (Dub) (https://wcostream.cc/m/L44V) Episode 21

Watch anime online for free at KissAnime watch anime free

Seositecheckup: https://seositecheckup.com/seo-audit/animefreak.ws

Droidforums: https://www.droidforums.net/members/kissanimemx.447678/