(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

(ВИДЕО) МЕНТАЛНИТЕ БОЛЕСТИ ПРАВАТ ЛОМ ВО ЗЕМЈАВА – Гордана Гоџо се расправа пред училиште: Моето дете нема да носи маска, вршите геноцид!

Предводничката на антивакциналните протести и дел од здружението на граѓани ,,Од нас за нас”, Гордана Гоџо, се снимала додека пред училишна зграда се расправа со образовниот кадар и директорката на училиштето затоа што не сака нејзиното дете да влезе на час со маска. Видеото трае 19 минути и во него Гоџо го обвинува образовниот кадар дека и ги крши уставните права и дека ,,врши кривично дело уцена” затоа што бара да се почитуваат протоколите донесени од страна на владата на земјава, за превенција на ширење на коронавирусот.

Наставниот кадар постојано во видео материјалот ја разуверува Гоџо дека носењето маски е за здравјето на нејзиното дете, но таа е упорна дека од маската детето се гуши и не нуди никаква заштита.

-Не сум купила маска две години. Од што ве штити маската, во аптека сте побарале декларација да видите од што ве штити оваа крпа?, рече Гоџо.

За Гоџо здравствените протоколи немаат научен доказ.

-Се знам луѓе, до најситен детал и не можете со мене. Вие го гушите детето. Другите деца носат маска, значи заштитени се. Значи нема проблем моето дете да не носи. А гарантирам дека утре уште половина клас нема да сака да носи. Немате никакви докази, спроведувате работи ненаучно докажани. Ви не сте здравствена установа туку воспитно научна установа, вели Гоџо кога секретарот на училиштето и вели дека протоколите се следат и се наложена јавноздравствена мерка.

loading...

anime streaming. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime The Rising of the Shield Hero (Dub)

english anime Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

gogoanime1 Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

anime websites Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

anime online GoGoAnime My Hero Academia Season 5