Николовски: Ги золемуваме површините под житни култури - Склучуваме рекордни 258 нови договори за закуп на земјоделско земјиште
Николовски: Ги золемуваме површините под житни култури - Склучуваме рекордни 258 нови договори за закуп на земјоделско земјиште
Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, присустуваа на Фестивалот на биодиверзитет кој се одржа во Паркот на Франкофонија
Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, присустуваа на Фестивалот на биодиверзитет кој се одржа во Паркот на Франкофонија
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН

(ВИДЕО) Mерко не е Заев, краток му е фитилот – Откако доби рафал од прашања, до новинарка на ТВ Aлфа: Неписмена си!

Aкцијата за рушење на дивоградби во Струга, Мерко кој патем се обиде и да ги избегне камерите и кој 3 години тврдеше дека нема беспаравна градба – ја сведе на отстранување на само 6 платформи во езерото и тоа не затоа што биле бесправни,туку за да не бил црна овца – се солидаризирал со колегите од Охрид.

И покрај тоа што инфомацијата за постоењето на 65 дивоградби долж крајбрежјето ја добивме од неговата администрација како официјален податок, а во извештајот на Државниот завод за ревизија стои декаима постапки за легализација на бесправни објекти во крајбрежен појас, но и куќи, Мерко упорно тврди дека тоа се шпекулација,притоа навредувајќи ги новинарите со едно дрско, безобразно и крајно недолично однесување кое не му доликува на еден висок функционер.

МЕРКО: Тие се шпекулации и тоа големи шекулации .Одете вие имате 500 во Охрид, имате 12 локали во најзаштитениот дел на изворите во Свети Наум.

НОВИНАРКА НА АЛФА: Одговорите за вашиот дел !

МЕРКО: Слушај сега, а бе слушај сега, ти викаш едно, јас велам друго, овде нема дивоградби.

НОВИНАРКА НА АЛФА: Ако општината не знае што гледа,и државен завод за ревизија имаше извештај во кој што стои дека иамре над 2.000 дивоградби и тие не знаат што прават? Пак шпрекулирате. Официјален извештај градоначалник од државен завод за ревизија.

МЕРКО: Ама ти пак шекулираш.

НОВИНАРКА НА АЛФА: Писмена сум знам да читам.

МЕРКО: Не си!

НОВИНАРКА НА АЛФА: Вие како пописмен од мене кажете! Сите тие дивоградби се пред 2011-та.

Алфа го праша дали ќе руши и во Радожда, а еве што рече, цитирам : “Немојте да чепкате таму ! Затоа што таму не се платформи во овој стил, тоа е крајбрежје кое било и ќе биде дел од развојот на село Радожда.”

Заѕидување има вои цело Радожда, цели ѕидови се направени ! Одете видете прво во Охрид и второ одете видете во Подмоље каде државата вложи 500.000 евра да направи ѕидови по 5 метра, таму се од пола метро до 30 сантими-рече Рамиз Мерко –градоначалник на Струга.

Првиот заменик премиер од зелената ДУИ тврдеше дека акцијата за рушење не ја споведуваат под притисок на јавноста.

Нема воопшто протисок од граѓаните затоа што граѓаните пребисцитарно се определија да го изгласаат Рамиз Мерко за градоначалник на општина Струга и впрочем пензионирајќи го еден лидер на политичка партија засекогаш во неговото родни место-рече Артан Груби-заменик премиер.

Артан Груби ,приликата ја искористи неприкосновениот Мерко да го окуражи за уште еден градоначалнички мандат. Инаку и покрај тоа што концесиите за плажите се истечени одамна, обејките на струшката ривиера работат со полна пареа, а никнуваат и нови објекти.

loading...

quên mật khẩu go88 go88 cổng game quốc tế tại go88 info

sunwin md5 live chat sunwin sunwin otp