СДСМ: Ребалансот на Буџетот обезбедува заштеди од 200 милиони евра и повисоки плати и пензии, лицемерно ВМРО-ДПМНЕ критикува, а нивните градоначалници денар не одвоија за граѓаните
СДСМ: Ребалансот на Буџетот обезбедува заштеди од 200 милиони евра и повисоки плати и пензии, лицемерно ВМРО-ДПМНЕ критикува, а нивните градоначалници денар не одвоија за граѓаните
Европската комисија одблизу ги следи промените за државно рекламирање во Северна Македонија
Европската комисија одблизу ги следи промените за државно рекламирање во Северна Македонија
ЛИДЕРОТ НА ДВИЖЕЊЕ БОЈКОТИРАМ, ПАНГОВСКИ: МАКПЕТРОЛ АНГАЖИРАА ПРИВАТЕН ДЕТЕКТИВ ДА МЕ СЛЕДИ И МЕСТИ ЗА ДА МЕ ИЗБРКААТ ОД РАБОТА, 14 МЕСЕЦИ НЕОСНОВАНО МИ КРАТАТ 60% ОД ПЛАТА
ЛИДЕРОТ НА ДВИЖЕЊЕ БОЈКОТИРАМ, ПАНГОВСКИ: МАКПЕТРОЛ АНГАЖИРАА ПРИВАТЕН ДЕТЕКТИВ ДА МЕ СЛЕДИ И МЕСТИ ЗА ДА МЕ ИЗБРКААТ ОД РАБОТА, 14 МЕСЕЦИ НЕОСНОВАНО МИ КРАТАТ 60% ОД ПЛАТА
МВР: Пронајден и санкциониран возач кој се движел по пешачка патека во Градски парк, 84 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин
МВР: Пронајден и санкциониран возач кој се движел по пешачка патека во Градски парк, 84 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин
СДСМ: Поголеми плати и пензии со ребалансот на Буџетот и заштеда на 200 милиони евра
СДСМ: Поголеми плати и пензии со ребалансот на Буџетот и заштеда на 200 милиони евра
Бектеши во посета на охридско-струшкиот регион: Сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, работниците ќе добијат 100% поголема дневница
Бектеши во посета на охридско-струшкиот регион: Сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, работниците ќе добијат 100% поголема дневница
Општина Кисела Вода и Алкалоид АД Скопје обезбедија 1500 сирупи за имунитет за децата од градинките
Општина Кисела Вода и Алкалоид АД Скопје обезбедија 1500 сирупи за имунитет за децата од градинките
ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ ПАК ДОНИРА ЗА НАРОДОТ, ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ДОНАТОРИ И ХУМАНИТАРЦИ ВО ЗЕМЈАВА: Отворена реновираната спортска сала во ООУ “Невена Георгиева Дуња”, инвестиција вредна 4 милиони денари донација на Адора Инженеринг
ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ ПАК ДОНИРА ЗА НАРОДОТ, ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ДОНАТОРИ И ХУМАНИТАРЦИ ВО ЗЕМЈАВА: Отворена реновираната спортска сала во ООУ “Невена Георгиева Дуња”, инвестиција вредна 4 милиони денари донација на Адора Инженеринг

(ВИДЕО) МВР пуздер направи го сотре наркоподземјето – Претреси на територијата на цела држава, запленети дрога и муниција, приведени над 20 улични дилери во повеќе градови

Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи денеска (25.03.2022) во соработка со единиците за недозволена трговија со дрога и оружје на подрачјата на сите сектори и одделенија за внатрешни работи во државата презеде координирани активности за сузбивање на продажба на наркотична дрога, улично дилерство на наркотични и синтетички дроги и недозволена трговија со огнено оружје.
Од 05.00 часот на територија на Република Северна Македонија беа извршени претреси во домови и други простории на над 20 локации (пет во СВР Тетово, по две на подрачјата на ОВР Гевгелија и ОВР Кичево, по една во СВР Скопје, СВР Куманово, СВР Струмица, СВР Штип, ОВР Струга, ОВР Пробиштип, ОВР Берово, ОВР Свети Николе, СВР Битола, ОВР Гостивар, ОВР Неготино и ОВР Кавадарци), при што беа пронајдени и одземени поголема количина марихуана, стебла канабис, 22 пакувања со хероин, амфетамин, прашкаста материја, грутчеста материја, предмети со остатоци од прашкаста материја, парични средства, две дробилки, три ваги, 29 куршуми од кои 25 со калибар 7,62 х 39 мм и четири куршуми со калибар 38 специјал, а како што соопшти портпаролот на МВР Сузана Прањиќ Талевска, на подрачјето на ОВР Гевгелија беше пронајдена и импровизирана лабораторија за производство на канабис.
Во текот на акцијата се приведени над 20 лица, против кои по документирање на случаите ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.
—————————-
Bastisje në territorin e tërë shtetit, sekuestrohet drogë dhe municion, arrestohen mbi 20 dilerë rrugor në më shumë qytete
Departamenti i Policisë Kriminalistike-Sektori për Tregti të Palejuar me Drogë, Armë dhe Materie Shpërthyese, sot (25.03.2022) në bashkëpunim me njësitet për tregti të palejuar me drogë dhe armë në rajonin e të gjithë sektorëve të punëve të brendshme në shtet ndërmori aktivtete të koordinuara për asgjësimin e shitjes së drogës narkotike, shpërndarjes së drogës nga ana e dilerëve të rrugës të drogës narkotike dhe asaj sintetike dhe kundër tregtisë me armë zjarri.
Nga ora 05:00 në territorine Republikës së Maqedonisë së Veriut janë kryer bastisje në shtëpi dhe në hapësira tjera në mbi 20 lokacione ( pesë në SPB Tetovë, nga dy në rajonin e NJPB Gjevgjeli dhe NJPB Kërçovë, nga një në SPB Shkup, SPB Kumanovë, SPB Strumicë, SPB Shtip, NJPB Strugë, NJPB Probishtip, NJPB Berovë, NJPB Sveti Nikollë, SPB Manastir, NJPB Gostivar, NJPB Negotinë dhe NJPB Kavadar), gjatë të cilave janë gjetur dhe sekuestruar sasi më e madhe e marihuanës, fidanë të kanabis-it, 22 paketime me heroinë, amfetaminë, materie në gjendje pluhuri, mjete në të holla, dy makina thërmuese, tri terezi, 29 plumba prej të cilëve 25 të kalibrit 7,62x39mm dhe katër plumba me kalibër special 38, kurse siç informoi zëdhënësja e MPB-së, Suzana Pranjiq Talevska, në rajonin e NJPB Gjevgjeli është gjetur edhe një laborator i improvizuar për prodhimin e kanabis-it.
Gjatë këtij aksioni janë arrestuar mbi 20 persona, kundër të cilëve pas dokumentimit të rasteve do të parashtrohen kallëzime adekuate.

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime stream 4Anime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

free anime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Part 2

Fairy Tail

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

watch anime free 4Anime Attack on Titan (Dub)