Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

(ВИДЕО) МВР ВЕЖБАШЕ СПАСУВАЊЕ НА ВИП ЛИЧНОСТИ НА МЕЃУНАРОДЕН СПОРТСКИ НАТПРЕВАР

Оперативно-тактичка вежба „Пролет-22” – втор дел во сала Борис Трајковски
Меѓународен спортски натпревар, од висок ризик, со најавено присуство на ВИП лица како и присуство на организирани и неорганизирани навивачки групи – презентирани се повеќе постапки, методи и тактики при справување со навивачки групи во спортски објекти, евакуација на ВИП личности, справување со заложничка ситуација и терористички закани и предизвици.

Состојбата е следна: во салата натпреварот е отпочнат, присутни се две навивачки групи, припадници од агенциија за обезбедување, полициски службеници од ЕБР, ПЕП и ЕИП, ВИП лицата, обезбедувани од припадници на Одделот за обезбедување на определени лица и објетки а во поширок периметар на трибината од припадници на Одделот за крим полиција при СВР Скопје.

▶️Поради незадоволството од судиска одлука, навивачките групи започнуваат со недолично однесување, на теренот фрлаат шишиња и други предмети, по што делегатот носи одлука за прекин на натпреварот и празнење на трибините. Припадниците од ОЗОЛО во координација со САЕ Тигар веднаш вршат евакуација на ВИП лицата.
▶️Навивачките групи сместени во Блок 12 и Блок 14, не сакаат да ја напуштат салата, по што следи празнење на блоковите преку координирана интервенција на Единицата за обука и поддршка, Единицата за интервентна полиција и Единцата за брзо распоредување.

loading...

https://tai.go88.is/

sunwin android sunwin trên ios Sunwin - Top 1 game bài đổi thưởng uy tín - Link vào SUN WIN