(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

(ВИДЕО) НАЦИОНАЛИСТИЧКИ ЗАБЕГАН ПОПУЛИСТИЧКИ ГОВОР НА ПЕНДАРОВСКИ НА НОВОГОДИШНОТО ОБРАЌАЊЕ ВО СОБРАНИЕ: ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО, ЕУ НЕ НИ ТРЕБА ИТНО, ОВДЕ ФАЛА БОГУ ВО ВИЛАТА НА ВОДНО ТОПЛО Е, ИМА ХРАНА ВО ИЗОБИЛИЕ А И СМЕШТАЈОТ Е ЏАБАЛАК

Наместо да ја спреми јавноста за горчлив компромис со Бугарија, да му објасни на народот дека тоа е економска но и безбедносна неопходност за земјата, затоа што Албанците ќе почнат пак да се организираат во нови паравојски и ќе ни се случуваат нови Диво Насеље, Монструм итн итн, но и комрпмисот со Бугарија како начин за да влеземе конечно во ЕУ за конечно да рипнат платите и животниот стандард затоа што народот едвај врзува крај со крај и едвај успева да плати храна и сметки, Пендаровски удри на национализам, ЕУ не ни требало итно сме можеле ние да тераме и без ЕУ, НАТО било довопно?!?!

Се гледа дека неколку години живот во дворец на Водно со кувари шофери слуги храна во изобилие му удрило во глава на поранешниот профеор и одличен аналитичар па си помислил дека сите живееме како него и човекот се одлепил од суровата реалност во земјава дека сепак народот се мачи и дека ЕУ не е само некаква небитна асоцијација туку значи за земјва да се биде или, со ЕУ ќе дојдеме до милијарди евра фондови кои се неопходни за земјава да напраив квантен цивилизациски скок од 50 години колку заостануваме зад Европа и САД…

Секако тој не ја испушти можноста да ја искритикува владата за трагедиите во Тетово и Бугарија, како тој да не е дел од институциите, он заборава дека е и он дел од власта, уште мисли дека е професор на Американ Колеџ?!

Исто така сам се понуди да ги прави владините програми од сега па до 2030-та година?!?! Стево е многу арогантен и умислен политичар но за жал и се повеќе забеган, почна да го критикува Отворен Балкан, сега го лаже народот дека ЕУ не ни треба, како по цел ден да виси на кафе со Бранко кој исто така излезе со контроверзен говор во МАНУ со оној забеган Коцарев дека Нато немало да не брани, ЕУ немало да не рани?! Бранко тоа го кажува, транзицискиот барон, човекот кој спроведе страшна приватизација и донесе на питачки стап над 300 000 народ во земјава, криза што сите ја паметиме како голема траума семејна и секаква…

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Death Note (Dub)

watch anime free 4Anime Ranking of Kings

watch anime 4Anime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 7

Gintama