(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ЛУЃЕ ДАВААТ НАДЕЖ ДЕКА ЕДЕН ДЕН СВЕТОТ ЌЕ БИДЕ ПОДОБРО МЕСТО ЗА ЖИВЕЕЊЕ
(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ЛУЃЕ ДАВААТ НАДЕЖ ДЕКА ЕДЕН ДЕН СВЕТОТ ЌЕ БИДЕ ПОДОБРО МЕСТО ЗА ЖИВЕЕЊЕ
(ВИДЕО) Дива свиња уби ловџија во Неготино
(ВИДЕО) Дива свиња уби ловџија во Неготино
ИДИОТСКАТА ТЕЗА НА ВМРОВЦИТЕ: ХЕРОИН СЕ ПРАВИ ОД СОЛНА КИСЕЛИНА И АЦЕТОН КОИ ЧИНАТ 20 ДЕНАРИ ЗА ЛИТРО И НЕ ГОРАТ ПОД НИКАКВИ УСЛОВИ!
ИДИОТСКАТА ТЕЗА НА ВМРОВЦИТЕ: ХЕРОИН СЕ ПРАВИ ОД СОЛНА КИСЕЛИНА И АЦЕТОН КОИ ЧИНАТ 20 ДЕНАРИ ЗА ЛИТРО И НЕ ГОРАТ ПОД НИКАКВИ УСЛОВИ!
Џафери изрази сочувство за смртта на Пендаров
Џафери изрази сочувство за смртта на Пендаров
НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ: ЛАЖЕН ПРОФИЛ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАШКА ШИРИ ОМРАЗА ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА
НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ: ЛАЖЕН ПРОФИЛ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАШКА ШИРИ ОМРАЗА ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА
ОВОЈ ИСПАДНА МНОГУ СМЕШЕН ЧОВЕК: Екс министерот Хоџа јавно пиел кафе со Муса, ама мисли дека го следат и сликаат
ОВОЈ ИСПАДНА МНОГУ СМЕШЕН ЧОВЕК: Екс министерот Хоџа јавно пиел кафе со Муса, ама мисли дека го следат и сликаат
Беличанец: Заев затекна корумпирана партиска мафијашка држава на која и ја скрши кичмата
Беличанец: Заев затекна корумпирана партиска мафијашка држава на која и ја скрши кичмата
(ВИДЕО) Васев: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ не работат ништо, промовираат проекти на СДСМ и му служат само на Мицкоски
(ВИДЕО) Васев: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ не работат ништо, промовираат проекти на СДСМ и му служат само на Мицкоски

(ВИДЕО) НАУМОВСКИ: Општина Ѓорче Петров во руралниот дел досега инвестираше речиси 7 милиони евра заедно со Владата

➡️Општина Ѓорче Петров во руралниот дел досега инвестираше речиси 7 милиони евра заедно со Владата.
✅Со помош на Министерството за транспорт и врски поставена е фекална мрежа во должина од 25 км. во руралниот дел.
✅Асфалтирани се 50-тина помали и поголеми улици од кои 15 км. со општински средства.
✅Изградбата на најмодерната градинка во Волково е при крај – проект вреден 1 милиони и 400 илјади евра во соработка со МТСП.
✅Заедно со МОН го доградуваме училиштето „Тихомир Милошевски“ за нови 500 квадрати – инвестиција во вредност од околу 500.000 евра.

✅Волково доби нов современ кружен тек со што се реши сообраќајниот хаос кај ова поранешно „тесно грло“. Инвестирани се 140.000 евра, средства обезбедени во соработка со АФПЗРР.
✅Преку истата Агенција реконструиран е и локалниот пат до Кучково во должина од 1,5 км. Инвестиција во вредност од 280.000 евра.
✅Волково е осветлено со 600 нови штедливи ЛЕД светилки со автоматско управување.
🔴Ова се само дел од проектите во овој дел од Ѓорче Петров. Граѓаните веќе не препознаваат по темпото на работа. Така и ќе остане. Имаме завршени проекти со кои се гордееме, но и капитални инвестиции кои ќе бидат заокружени годинава.

loading...

AnimeFreak: Aldnoah.Zero anime episode 12 online free at https://animefreak.ws anime freak attack on titan

TwistMoe: One Piece anime episode 989 online free at https://twistmoe.net english anime

ANIMEFLIX: Food Wars! The Second Plate (Dub) anime episode 13 online free at https://animeflix.nl free anime

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Reddit: https://www.reddit.com/user/gogoanimebe

Dulich yenbai: https://dulich.yenbai.gov.vn/noidung/hoidap/Pages/hoi-dap.aspx?ItemID=2287