СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Маричиќ: Ако во Бугарија има луѓе кои се декларираат како Македонци, тоа е нивно право и никој неможе да им го ускрати
Маричиќ: Ако во Бугарија има луѓе кои се декларираат како Македонци, тоа е нивно право и никој неможе да им го ускрати
СДСМ: Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги постави прашањата за кои ги тераше новинарите да го прашаат Петков?
СДСМ: Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги постави прашањата за кои ги тераше новинарите да го прашаат Петков?
ОПШТА ПАНИКА ВО ВМРО ДПМНЕ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА: НА ИСТА МАСА ГИ СЕДНАА БОЦЕВСКИ, ГЕРОВСКИ И МИЛЧИН ЗА ДА ЈА БРАНАТ МАКЕДОЊА ОД КЛЕТИТЕ БУГАРИ
ОПШТА ПАНИКА ВО ВМРО ДПМНЕ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА: НА ИСТА МАСА ГИ СЕДНАА БОЦЕВСКИ, ГЕРОВСКИ И МИЛЧИН ЗА ДА ЈА БРАНАТ МАКЕДОЊА ОД КЛЕТИТЕ БУГАРИ
Ахмети по средбата со Петков: Македонците да знаат дека ДУИ никогаш нема да повлече потег што ќе го загрози нивниот идентитет
Ахмети по средбата со Петков: Македонците да знаат дека ДУИ никогаш нема да повлече потег што ќе го загрози нивниот идентитет
НИКОЛОВСКИ ИМ ПОРАЧА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Нема партиски поделби, од секој вработен барам максимален ангажман, чесна и одговорна работа, професионален однос, висок интегритет и испорака на резултати
НИКОЛОВСКИ ИМ ПОРАЧА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Нема партиски поделби, од секој вработен барам максимален ангажман, чесна и одговорна работа, професионален однос, висок интегритет и испорака на резултати
Од четврток постудено и снег особено во северо-западниот дел на државата
Од четврток постудено и снег особено во северо-западниот дел на државата

(ВИДЕО) НЕМА ДА ОДИМЕ ПО ВАШИОТ ПАМЕТ, ШТО ТРЕБА 2 ГОДИНИ ДА СЕДАМ ВО КАБИНЕТ И ДА ЧЕКАМ ПАНДЕМИЈАТА ДА ПОМИНЕ – ЗАЕВ ИМ ОДГОВОРИ НА НОВИНАРКИТЕ НА ТЕЛМА И ТВ 24 КОИ ПОБАРАА ОСТАВКИ ЗА ОТВОРАЊЕТО ГРАДИНКИ И ПАЗАРИ

Жесток дуел се разви во медиа центарот на владата меѓу новинарките на Телма и ТВ 24 од една страна и премиерот, министерот Филипче и доктор Караџовски од друга страна.

Новинарките побараа оставки за тоа што Заев пуштал пазари и градинки, зошто се доцнело со затворањето на рестираните и зошто дури сега дознале колку е опасен британскиот сој и зошто не се побара помош од приватните болници.

На ова премиерот одговори дека пандемијата ќе трае можеби 2-3 години и тоа не значи дека не треба да се пуштаат нови фабрики, градинки, пазари или што и да било, мора да се прати порака дека животот продолжува но со носење маски и почитување на мерките.

Министерот Филипче кажа дека нема потреба да се бара помош од приватните болници затоа што капацитетите на авното здравство е засега доволно, но дека е заморен персоналот и дека полека се полнат болниците и дека е корисно да се превенира крах на системот.

Караџовски пак се бранеше дека одлуките се носат на неделно и дво неделно ниво и дека се чекало да се види дали бранот ќе се намали или ќе се засили, па кога се видело дека нема стопирање на бранот се заклучило дека се потребни нови рестрикции. Тој кажа дека британскиот сој се покажал многу опасен и дека не може да се работи на памет туку мора да се видат прво бројките па после да се бараат рестрикции инаку владата нема да прифати побарани рестрикции без притоа да се аргументираат со бројки и ситуација на теренот врз основа на која се бара рестрикции, не може само да се каже опасно е во светот ајде да затвориме се, тоа владата нема да го прифати како аргумент, не е мала работа да затворипш цела економија тоа е сериозна одлука и бара сериозна анализа и сериозни аргументи и ние сега тие ги имаме.

loading...

animefreaks website. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

AnimeFreak Horimiya Episode 13

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 21

anime streaming AnimeFreak Attack on Titan (Dub)

AnimeFreak Dragon Ball (Dub)