Маричиќ: Ова е предлог на кој треба да му се даде шанса
Маричиќ: Ова е предлог на кој треба да му се даде шанса
Ковачевски: Продолжуваме со широката консултација за европскиот предлог
Ковачевски: Продолжуваме со широката консултација за европскиот предлог
Груби: Зарем толку ги потценувате луѓето дека така лесно преку ноќ ќе станат нешто друго?
Груби: Зарем толку ги потценувате луѓето дека така лесно преку ноќ ќе станат нешто друго?
НИШТО ОД ФАРСАТА ДЕКА ПРОТЕСТОТ Е НЕПАРТИСКИ - ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, СТОИЛКОВСКИ: ВЕЧЕРВА НЕ СИ ОДИМЕ, ОСТАНУВАМЕ ПРЕД ВЛАДА
НИШТО ОД ФАРСАТА ДЕКА ПРОТЕСТОТ Е НЕПАРТИСКИ - ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, СТОИЛКОВСКИ: ВЕЧЕРВА НЕ СИ ОДИМЕ, ОСТАНУВАМЕ ПРЕД ВЛАДА
(Фото) Јакимовски од пред Влада: Ги повикувам ДОМ, Демократски сојуз, ЛДП да ја напуштат Владата и заедно да идемо код Путина!
(Фото) Јакимовски од пред Влада: Ги повикувам ДОМ, Демократски сојуз, ЛДП да ја напуштат Владата и заедно да идемо код Путина!
Ковачевски: Македонскиот народ ниту некој успеал досега да го асимилира, ниту го асимилирал, ниту некогаш ќе се случи да го асимилира
Ковачевски: Македонскиот народ ниту некој успеал досега да го асимилира, ниту го асимилирал, ниту некогаш ќе се случи да го асимилира
КУРТОНИТЕ ВМРОВСКИ ПАК ГО БУЦКААТ НАРОДОТ ДА ИМА КРВАВИ ИНЦИДЕНТИ А КОГА ЌЕ ЗАГЛАВАТ ПО ЗАТВОРИ ПОСЛЕ ЌЕ ПРАВАТ ПРОТЕСТИ ЗА АМНЕСТИЈА КАКО ЗА 27-МИ АПРИЛ: БИВИС ОД ДУОТО БИВИС И БАТХЕД ОД КУРТОН АЛФА ГО ПОВИКА НАРОДОТ ДА ЗЕМЕ ПУШКА И ДА ЗАМИНЕ ВО ПЛАНИНА
КУРТОНИТЕ ВМРОВСКИ ПАК ГО БУЦКААТ НАРОДОТ ДА ИМА КРВАВИ ИНЦИДЕНТИ А КОГА ЌЕ ЗАГЛАВАТ ПО ЗАТВОРИ ПОСЛЕ ЌЕ ПРАВАТ ПРОТЕСТИ ЗА АМНЕСТИЈА КАКО ЗА 27-МИ АПРИЛ: БИВИС ОД ДУОТО БИВИС И БАТХЕД ОД КУРТОН АЛФА ГО ПОВИКА НАРОДОТ ДА ЗЕМЕ ПУШКА И ДА ЗАМИНЕ ВО ПЛАНИНА
КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА: Хипотекарен кредит со променлива каматна стапка од 3,6 %, рок на отплата до 30 години и без провизија за предвремена отплата
КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА: Хипотекарен кредит со променлива каматна стапка од 3,6 %, рок на отплата до 30 години и без провизија за предвремена отплата

(ВИДЕО) Николовски од Битола: Развојот на општините продолжува со обединување на граѓаните и сите демократски и прогресивни групи

На неколку денови пред вториот круг од локалните избори, овде од Битола испраќаме порака на обединување.

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

“Ова се важни избори, затоа што нивниот исход ќе ја одреди иднината, ќе одреди дали општините, дали Битола и државата ќе продолжат напред кон развојот или ќе се враќаат назад во изолација и режим. Владата досега покажа дека може да води напред само ако и општините туркаат напред”, рече Николовски.

При тоа, Николовски посочи дека СДСМ како партија покажа дека е можен економски раст ако и општините инвестираат во реални капитални проекти, а не во барок, во палми и споменици.

“Централната власт може да се грижи за секој граѓаните, ако тоа го прават и општините, а не да крадат пари од општинскиот буџет за училишен превоз како што тоа беше случај овде во Битола. СДСМ докажала и докажува дека знае да работи единствено со и за граѓаните, знаеме дека без граѓаните ниту една партија не е ништо и затоа ќе продолжиме да работиме заедно со граѓаните исклучиво во нивен интерес”, рече Николовски.

Генералниот секретар на СДСМ, Николовски изјави дека обедувањето на 31-ви октомври е клучно за да продолжи растот на платите, пензиите, стипендиите и социјалната помош, за парите да одат кај граѓаните, во развојот, во мостови и железници, во булевари и водови, а не во спомениците, во галиите и криминални тендери.

Да се обединиме и да гласаме да продолжи развојот на Битола.

А тоа е можно само со глас за број 12, со глас за Христо Кондовски, порача Николовски.

loading...

go88 rút tiền bị từ chối go88 play fun cổng game go88

Sun Win - Cổng Game Bài Macao, Tài Xỉu Số 1 VN