МЕДИСКА БОМБА: ИНФОМАКС СЕ СКАРАЛЕ СО МИЦКОВСКИ, ПОЧНАА ДА ГО РЕБРАТ СО ПАЛЧО, СЕ СКАРАЛЕ ОКОЛУ ФИНАНСИИ
МЕДИСКА БОМБА: ИНФОМАКС СЕ СКАРАЛЕ СО МИЦКОВСКИ, ПОЧНАА ДА ГО РЕБРАТ СО ПАЛЧО, СЕ СКАРАЛЕ ОКОЛУ ФИНАНСИИ
(ВИДЕО) Заменик народен правобранител, Јован Андоновски: Неколку дена во МОШ БАР се собираа пари за помош на Украина
(ВИДЕО) Заменик народен правобранител, Јован Андоновски: Неколку дена во МОШ БАР се собираа пари за помош на Украина
ШОКАНТНО: СЕСТРАТА НА ЕДЕН ОД ПРИТВОРЕНИТЕ ЗА АФЕРАТА ПЛАЦЕВИ ВО ДЕЛЧЕВО Е ЛИЧНА СЕКРЕТАРКА НА МИЦКОВСКИ, ПОРТПАРОЛКАТА МАРИЈА МИТЕВА Е ВНУКА НА ЕДЕН ОД УАПСЕНИТЕ
ШОКАНТНО: СЕСТРАТА НА ЕДЕН ОД ПРИТВОРЕНИТЕ ЗА АФЕРАТА ПЛАЦЕВИ ВО ДЕЛЧЕВО Е ЛИЧНА СЕКРЕТАРКА НА МИЦКОВСКИ, ПОРТПАРОЛКАТА МАРИЈА МИТЕВА Е ВНУКА НА ЕДЕН ОД УАПСЕНИТЕ
МИРЧЕВСКИ ЗАСРАМИ СЕ: КАНАЛ 5 РЕШИЛА ДА СТАНУВА СИТЕЛ И ТОА ОД ЦРНИТЕ ГРУЕВИСТИЧКИ ВРЕМИЊА?!
МИРЧЕВСКИ ЗАСРАМИ СЕ: КАНАЛ 5 РЕШИЛА ДА СТАНУВА СИТЕЛ И ТОА ОД ЦРНИТЕ ГРУЕВИСТИЧКИ ВРЕМИЊА?!
ОД КАБИНЕТОТ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Извештајот на Државниот завод за ревизија за 2020 година е уште една потврда за успешното и транспарентно работење и менаџирање на Собранието, во согласност со законските прописи
ОД КАБИНЕТОТ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Извештајот на Државниот завод за ревизија за 2020 година е уште една потврда за успешното и транспарентно работење и менаџирање на Собранието, во согласност со законските прописи
НИКОЈ НЕ САКА ДА СЕ ЖЕНИ И ДА ПРАВИ ДЕЦА, СИТЕ УДРИЈА НА ХЕДОНИЗАМ: За 3.418 лица е помал бројот на живородени деца од бројот на починати
НИКОЈ НЕ САКА ДА СЕ ЖЕНИ И ДА ПРАВИ ДЕЦА, СИТЕ УДРИЈА НА ХЕДОНИЗАМ: За 3.418 лица е помал бројот на живородени деца од бројот на починати
(ВИДЕО) Легендарниот македонски актер Димче Мешковски ги минува пензионерските денови во САД
(ВИДЕО) Легендарниот македонски актер Димче Мешковски ги минува пензионерските денови во САД
Комерцијална банка во понеделник ќе започне со исплата на пензиите за мај
Комерцијална банка во понеделник ќе започне со исплата на пензиите за мај

(ВИДЕО) НИКОЛОВСКИ ВО ПОСЕТА НА БРИЉАНТ ШТИП: Интервентниот фонд ќе се прошири со нови мерки, обезбедуваме субвенции за набавка на вештачко ѓубриво и за пченка, сончоглед и ориз

🌻Ја посетив подружницата на компанијата #Витаминка, фабриката за производство на масло за јадење #Брилијант во Штип, која покрива значаен дел од пазарот на масло за јадење во нашата земја.

Домашните капацитети за производство на основни прехранбени производи меѓу кои и маслото за јадење, се ставени во полн капацитет. Со укинувањето на забраната за извоз на рафинирано и нерафинирано масло од 🇷🇸 за 🇲🇰 овозможивме стабилност на пазарот на храна за овие прехранбени производи.

👉Ставаме силен фокус на зголемување на примарното земјоделско производство на сончоглед, ✅преку навремена исплата на субвенциите, ✅даваме силна поддршка на развојот на договорното производство, ✅го зголемуваме домашно производство, а со тоа ✅даваме сигурност на граѓаните за основните прехранбени производи.

📍Од Штип најавувам проширување на Интервентниот фонд, обезбедуваме дополнителни субвенции за вештачко ѓубриво за ориз, пченка, и сончоглед. Над 450 милиони денари субвенции за полјоделски култури вчера исплативме на вкупно 24.753 земјоделци.
ℹВо време на глобална економска криза важно ни е навремено и неселективно субвенциите да стасуваат кај вистинските земјоделци, тогаш кога се најпотребни.
🤝Продолжуваме со засилена поддршка за земјоделството како една од клучните стопански гранки, преку отворен и инклузивен дијалог градиме партнерски однос со земјоделците и континуирано инвестираме во земјоделството.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

watch anime dub Spare Me, Great Lord!

Naruto: Shippuden (Dub)

stream anime online Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

anime sites Hunter x Hunter (2011) (Dub)