Османи во Њујорк положи цвеќе на Меморијалниот музеј за 11-ти септември
Османи во Њујорк положи цвеќе на Меморијалниот музеј за 11-ти септември
ТЕМЕЛКОВСКИ: Позитивна бизнис клима и мобилност - најновата инвестиција во Кисела Вода
ТЕМЕЛКОВСКИ: Позитивна бизнис клима и мобилност - најновата инвестиција во Кисела Вода
НЕМА ДА ИМА ШТРАЈК: Филипче и хирурзите од „8 Септември“ нашле привремено решение за оперативниот програм
НЕМА ДА ИМА ШТРАЈК: Филипче и хирурзите од „8 Септември“ нашле привремено решение за оперативниот програм
ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ - СУДОВИТЕ НЕ ЈА ФЕРМААТ ВЛАДАТА: Врховниот суд го одби барањето на Рашковски за укинување на домашниот притвор
ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ - СУДОВИТЕ НЕ ЈА ФЕРМААТ ВЛАДАТА: Врховниот суд го одби барањето на Рашковски за укинување на домашниот притвор
Светски ден на фармацевтите -25 септември: Бројни истражувања, веќе години наназад, во континуитет ги сместуваат фармацевтите меѓу петте најдоверливи здравствени работници
Светски ден на фармацевтите -25 септември: Бројни истражувања, веќе години наназад, во континуитет ги сместуваат фармацевтите меѓу петте најдоверливи здравствени работници
Заев од средбата со врвот на Светската шаховска федерација: Шаховската федерација на Република Северна Македонија ја има поддршката од Владата за организација на идните меѓународни шаховски првенства
Заев од средбата со врвот на Светската шаховска федерација: Шаховската федерација на Република Северна Македонија ја има поддршката од Владата за организација на идните меѓународни шаховски првенства
(ВИДЕО) ИГОР ЏАМБАЗОВ: ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е ОД АКТИ ВАКСЕРИТЕ, ЗА ОВОЈ НАРОД САМО СТАП, СЕ ВАКЦИНИРАВ, ИМ ПРЕПОРАЧУВАМ НА СИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ И ДА НОСАТ МАСКИ
(ВИДЕО) ИГОР ЏАМБАЗОВ: ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е ОД АКТИ ВАКСЕРИТЕ, ЗА ОВОЈ НАРОД САМО СТАП, СЕ ВАКЦИНИРАВ, ИМ ПРЕПОРАЧУВАМ НА СИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ И ДА НОСАТ МАСКИ
(ВИДЕО) НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ, ПАК ФИНТИ ОД ГРУЕВИЗМОТ - О.Г.А.Н. штанца анкети секој ден, а во седиштето нема никој и се вејат пелени
(ВИДЕО) НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ, ПАК ФИНТИ ОД ГРУЕВИЗМОТ - О.Г.А.Н. штанца анкети секој ден, а во седиштето нема никој и се вејат пелени

(ВИДЕО) Нов пораз на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, со неуспешната интерпелација за Димитров пропадна уште еден блеф на Мицкоски

Почитувани,

Се редат поразите на докажаниот губитник Христијан Мицкоски и неговата антидржавна и антинародна ВМРО-ДПМНЕ.

Вчера јавноста сведочеше на уште еден изгубен ден овде во Собранието. Наместо за потребите на граѓаните, цел ден се зборуваше за хировите на Мицкоски.

Додека преку пленумот и преку собраниските комисиите блокира важни закони за граѓаните, како оние за поддршка на земјоделците, за унапредување на енергетската ефикасност, за поддршка на единиците на локалната самоуправа, вчера ВМРО-ДПМНЕ потроши цел ден за уште една пропадната интерпелација, за уште еден обид за опструкција.

Со неуспешната интерпелација за заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, деструкциите, неодговорното однесување на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски одново беа поразени во Собранието.

Истиот исход ги очекува и со интерпелациите најавени за вицепремиерот Љупчо Николовски и министерот за правда Бојан Маричиќ.

Синоќа, пропадна уште еден блеф на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, на површина излезе уште една лага за наводно создавање на ново парламентарното мнозинство.

Пораз по пораз, лага до лага, тоа е учинокот на партијата предводена од Мицкоски.

Наместо да дејствува конструктивно и во интерес на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани и пропаднати интерпелации ја опструира работата на Собранието за исполнување на личните хирови на Мицкоски.

Затоа оваа партија која е симбол на деструкција и антидржавно однесување уште долго ќе остане во опозиција.

loading...

Website https://animebee.to: Watch Fleet Girls Collection KanColle Movie Sequence animebee Episode Full dubbed anime

Watch Mikeneko Holmes no Yuurei Joushu Episode Full

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

https://animeflix.nl anime stream

Blogger: https://www.blogger.com/profile/08072957910647863865

Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1310194/kiss-anime