Ципрас: Шест авиони „рафал“ ќе летаат над С Македонија
Ципрас: Шест авиони „рафал“ ќе летаат над С Македонија
ЕКО ФАНАТИЦИТЕ ЈА ЧИНАТ СРБИЈА 2,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА: Српската влада ја прекина соработката со Рио Тинто по масовните протести низ цела Србија
ЕКО ФАНАТИЦИТЕ ЈА ЧИНАТ СРБИЈА 2,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА: Српската влада ја прекина соработката со Рио Тинто по масовните протести низ цела Србија
На Русија може да ѝ се случи втор Авганистан доколку ја нападне Украина, предупредува британската министерка Лиз Трас
На Русија може да ѝ се случи втор Авганистан доколку ја нападне Украина, предупредува британската министерка Лиз Трас
Друштвената игра „Катан“ конечно достапна и на македонски јазик
Друштвената игра „Катан“ конечно достапна и на македонски јазик
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ЦУК, АНГЕЛОВ: ГОЛЕМА КАРПА ОД 20 ТОНА ВО МАТКА ЗАКАНА ЗА БРАНАТА НА НАШАТА НАЈСТАРА ХИДРОЦЕНТРАЛА, ИЗВЕСТЕНИ СЕ СИТЕ ИНСТИТУЦИИ
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ЦУК, АНГЕЛОВ: ГОЛЕМА КАРПА ОД 20 ТОНА ВО МАТКА ЗАКАНА ЗА БРАНАТА НА НАШАТА НАЈСТАРА ХИДРОЦЕНТРАЛА, ИЗВЕСТЕНИ СЕ СИТЕ ИНСТИТУЦИИ
Телефонски разговор на претседателот Пендаровски со бугарскиот претседател Радев
Телефонски разговор на претседателот Пендаровски со бугарскиот претседател Радев
МАРИЧИЌ: Од големо значење ни е американската подршка во процесот на евроинтеграција на нашата земја
МАРИЧИЌ: Од големо значење ни е американската подршка во процесот на евроинтеграција на нашата земја
ВМРО МУ ВОДИ НА СДСМ ЗА 5%, НО ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ДОБРО СЕ ДРЖИ, КОВАЧЕВСКИ ИМА ВРЕМЕ ОД 3 ГОДИНИ ДА ГИ ПОПРАВИ ОВИЕ БРОЈКИ
ВМРО МУ ВОДИ НА СДСМ ЗА 5%, НО ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ДОБРО СЕ ДРЖИ, КОВАЧЕВСКИ ИМА ВРЕМЕ ОД 3 ГОДИНИ ДА ГИ ПОПРАВИ ОВИЕ БРОЈКИ

(ВИДЕО) Нов пораз на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, со неуспешната интерпелација за Димитров пропадна уште еден блеф на Мицкоски

Почитувани,

Се редат поразите на докажаниот губитник Христијан Мицкоски и неговата антидржавна и антинародна ВМРО-ДПМНЕ.

Вчера јавноста сведочеше на уште еден изгубен ден овде во Собранието. Наместо за потребите на граѓаните, цел ден се зборуваше за хировите на Мицкоски.

Додека преку пленумот и преку собраниските комисиите блокира важни закони за граѓаните, како оние за поддршка на земјоделците, за унапредување на енергетската ефикасност, за поддршка на единиците на локалната самоуправа, вчера ВМРО-ДПМНЕ потроши цел ден за уште една пропадната интерпелација, за уште еден обид за опструкција.

Со неуспешната интерпелација за заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, деструкциите, неодговорното однесување на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски одново беа поразени во Собранието.

Истиот исход ги очекува и со интерпелациите најавени за вицепремиерот Љупчо Николовски и министерот за правда Бојан Маричиќ.

Синоќа, пропадна уште еден блеф на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, на површина излезе уште една лага за наводно создавање на ново парламентарното мнозинство.

Пораз по пораз, лага до лага, тоа е учинокот на партијата предводена од Мицкоски.

Наместо да дејствува конструктивно и во интерес на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани и пропаднати интерпелации ја опструира работата на Собранието за исполнување на личните хирови на Мицкоски.

Затоа оваа партија која е симбол на деструкција и антидржавно однесување уште долго ќе остане во опозиција.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

Tokyo Revengers (Dub)

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 12

ANIMEFLIX Attack on Titan (Dub)

anime sites ANIMEFLIX Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2