ЛДП и ДОМ остануваат во владината коалиција, членовите сами ќе одлучат за кого да гласаат во вториот круг
ЛДП и ДОМ остануваат во владината коалиција, членовите сами ќе одлучат за кого да гласаат во вториот круг
ВИДЕО ВО ЖИВО: ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА ЛИДЕРОТ НА СДСМ, ЗОРАН ЗАЕВ
ВИДЕО ВО ЖИВО: ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА ЛИДЕРОТ НА СДСМ, ЗОРАН ЗАЕВ
СЕ ШТО ТРЕБА ДА ЗНАЕТЕ ЗА ДАНЕЛА АРСОВСКА: И ТАА КАКО ГОГА СОРОС СЕ НАФАТИРАЛА ЗА ВРЕМЕ НА ТРАНЗИЦИЈАТА
СЕ ШТО ТРЕБА ДА ЗНАЕТЕ ЗА ДАНЕЛА АРСОВСКА: И ТАА КАКО ГОГА СОРОС СЕ НАФАТИРАЛА ЗА ВРЕМЕ НА ТРАНЗИЦИЈАТА
Општина Центар: Казни за сопственикот кој рамнел земјиште на Водно за да гради на диво
Општина Центар: Казни за сопственикот кој рамнел земјиште на Водно за да гради на диво
Апасиев за најновата понуда од Мицковски: Не коалицираме со партии кои имаат дамки
Апасиев за најновата понуда од Мицковски: Не коалицираме со партии кои имаат дамки
ДУШКО ВЕСКОСКИ: ЈА ПРИМИВМЕ ПОРАКАТА ОД ГЛАСАЧИТЕ, ГРЕШКИ ВЕЌЕ НЕМА ДА ИМА, ВО КАРПОШ ИМАМЕ ИЗБОР НА ДВА СОСЕМА РАЗЛИЧНИ КОНЦЕПТИ
ДУШКО ВЕСКОСКИ: ЈА ПРИМИВМЕ ПОРАКАТА ОД ГЛАСАЧИТЕ, ГРЕШКИ ВЕЌЕ НЕМА ДА ИМА, ВО КАРПОШ ИМАМЕ ИЗБОР НА ДВА СОСЕМА РАЗЛИЧНИ КОНЦЕПТИ
ОВOJ НАПРЕДОК НА МЕДИЦИНАТА НЕМА ДА ИМ СЕ ДОПАДНЕ НА МУСЛИМАНИТЕ: Американски хирурзи успешно трансплантираа бубрег од свињa на човек
ОВOJ НАПРЕДОК НА МЕДИЦИНАТА НЕМА ДА ИМ СЕ ДОПАДНЕ НА МУСЛИМАНИТЕ: Американски хирурзи успешно трансплантираа бубрег од свињa на човек
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА ВЛАСИТЕ: И ПОНАТАМУ ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ ЗАТОА ШТО ТОА ЗНАЧИ НАПРЕДОК ЗА ЗЕМЈАТА НА СЕКОЈ ПЛАН
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА ВЛАСИТЕ: И ПОНАТАМУ ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ ЗАТОА ШТО ТОА ЗНАЧИ НАПРЕДОК ЗА ЗЕМЈАТА НА СЕКОЈ ПЛАН

(ВИДЕО) ОД КОВИД-19 ПОЧИНА ЗАМЕНИК-ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СКОПЈЕ, БИЗНИСМЕНОТ ЕНВЕР МАЛИЌИ

Малиќи беше сопственик на фирмата „Гемак трејд“ и советник во Советот на Град Скопје од редовите на ДУИ, а градоначалникот Петре Шилегов по доаѓањето на фунцијата го именуваше за заменик-градоначалник на Скопје. (Фото:

Од компликции на ковид-19 почина заменик-градоначалникот на Скопје Енвер Малиќи, потврдија од Град Скопје за САКАМДАКАЖАМ.МК.

Малиќи беше сопственик на фирмата „Гемак трејд“ и советник во Советот на Град Скопје од редовите на ДУИ, а градоначалникот Петре Шилегов по доаѓањето на фунцијата го именуваше за заменик-градоначалник на Скопје.

Тој во ноември 2018 беше назначен од Владата за почесен конзул на Мексико во земјава. Во негова сопственост е прекрасниот комплекс покрај реката Вардар, Парк Резиденс.

Неговата фирма е 30 години најголем увозник на сите светски брендови на алкохол а човекот раскажуваше во Патот до Успехот како најголемите пари ги направил со продавница за електроника и бела техника во Мавровка каде во 90-тите цело Скопје од него набавувало модерни телефони и принтери и слични други модерни уреди.

Градоначалникот Шилегов на фејсбук напиша:

Некогаш зборовите не можат да ги искажат чуствата кои што ги имаме кон блиските во нашите животи. Секогаш ведар, секогаш насмеан, секогаш со млад дух.
Денес загубив добар пријател !
Почивај во мир Енвер, пријателе мој !

Телеграма со сочувство испрати и советничката група на ВМРО ДПМНЕ во град Скопје:

Почитувани,
Изразувамe искрено жалење и сочувство за прераната загуба на почитуваниот Eнвер Малиќи, татко, сопруг, колега, советник, заменик градоначалник на Скопје, стопанственик и конзул.
Во овие тешки моменти на голема болка и тага, се надеваме дека ќе најдете сила за утеха во значајноста на споменот и делото што зад себе го остави Енвер Малиќи.
Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во градот Скопје изразува искрено и длабоко сочувство до Вас, до неговото најблиско семејство, до колегите, до пријателите, соработниците во Градот Скопје, до сопартијците и граѓаните на Скопје.
Заминувањето од овој свет на заменик градоначалникот Енвер Малиќи е тажна и болна загуба за граѓаните на градот Скопје, за сите што некогаш споделиле само миг или споделиле цел живот со него.
Почивај во мир почитуван!

Со почит,
Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во Град Скопје

Мактел.мк испраќа сочувство до семејството Малиќи.

loading...

AnimeHeaven: THE [email protected] SideM Wakeatte Mini! anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro animeheaven unblocked

Website https://twistmoe.net: Watch The World God Only Knows: Goddesses twistmoe Episode 12 free anime

Swan Lake (https://aniwatch.pro/m/DvWr) Episode Full

Website https://kissanime.mx: Watch Kono Naka ni Hitori, Imouto ga Iru!: Ani, Imouto, Koibito (Dub) kissanime Episode Full boku no hero academia kissanime

Dulich yenbai: https://dulich.yenbai.gov.vn/noidung/hoidap/Pages/hoi-dap.aspx?ItemID=2287

Google: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1DIUd3uwqJsW4WzTZ2yATwOqDGu3aToNH&usp=sharing