(ВИДЕО И ФОТО) ЦУК - СО СПАСИТЕЛИТЕ ОД СКИ ПАТРОЛА АСКЛЕПИЈ - СРЕДБА НА СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ СО КОНСТАНТИН ЦИРИВИРИ НА ПОПОВА ШАПКА
(ВИДЕО И ФОТО) ЦУК - СО СПАСИТЕЛИТЕ ОД СКИ ПАТРОЛА АСКЛЕПИЈ - СРЕДБА НА СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ СО КОНСТАНТИН ЦИРИВИРИ НА ПОПОВА ШАПКА
ШТЕДАЧИТЕ НА ЕУРОСТАНДАРД БАНКА: Зошто нашето законодавство за стечај на банка ги оштетува депонентите правни и физички лица?
ШТЕДАЧИТЕ НА ЕУРОСТАНДАРД БАНКА: Зошто нашето законодавство за стечај на банка ги оштетува депонентите правни и физички лица?
РУСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ: Нема да извршиме напад, инвазија или да ја погодиме Украина, но нејзиното приближување кон НАТО ги загризува безбедносните интереси на Русија
РУСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ: Нема да извршиме напад, инвазија или да ја погодиме Украина, но нејзиното приближување кон НАТО ги загризува безбедносните интереси на Русија
Власта прифаќа укинување на пржинската влада, ама со консензус
Власта прифаќа укинување на пржинската влада, ама со консензус
Си-ен-ен: Папата Бенедикт Шеснаесетти знаел за свештеници што злоупотребиле деца додека тој бил надбискуп во Минхен од 1977 до 1981 година но не направил ништо
Си-ен-ен: Папата Бенедикт Шеснаесетти знаел за свештеници што злоупотребиле деца додека тој бил надбискуп во Минхен од 1977 до 1981 година но не направил ништо
НАМЕСТО ДА СЕ ИЗВИНИ, ОВОЈ КОПУК ОБВИНУВА ЗА ХАЈКА - Пецаков доби кривична- наместо во изолација бил на прослава за Водици
НАМЕСТО ДА СЕ ИЗВИНИ, ОВОЈ КОПУК ОБВИНУВА ЗА ХАЈКА - Пецаков доби кривична- наместо во изолација бил на прослава за Водици
БРАВО СДСМ И ДУИ - Индекс на корупција: Скок од 24 места на Северна Македонија на листата на Транспаренси интернешнл
БРАВО СДСМ И ДУИ - Индекс на корупција: Скок од 24 места на Северна Македонија на листата на Транспаренси интернешнл
Францускиот министер за надворешни работи: Досегашниот тек на настаните меѓу Бугарија и С Македонија изгледа добро
Францускиот министер за надворешни работи: Досегашниот тек на настаните меѓу Бугарија и С Македонија изгледа добро

(ВИДЕО) ОТВОРЕНА НОВАТА ПИОНЕРСКА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА НА ВОДНО, ВО ЕДЕН ПРАВЕЦ – НАГОРЕ!

Љубителите на планинарскиот велосипедизам од денеска може да возат по новата нагорна пионерска велосипедска патека на Водно, која е дел од проектот „Велосипедски парк Водно“. За да се зголеми безбедноста на сите посетители на Водно, таа е посебна патека наменета исклучиво за велосипедистите, односно целосно одвоена од патеките на Водно што се наменети за пешаци и планинари.

Патеката е исклучиво за движење во еден правец-нагоре.

ОТВОРЕНА НОВАТА ПИОНЕРСКА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА НА ВОДНО

ОТВОРЕНА НОВАТА ПИОНЕРСКА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА НА ВОДНО- Денеска Скопје ја добива својата прва нагорна планинска вело патека на Водно. Патеката симболично ја нарековме „Пионерска патека“ затоа што е прва патека од овој тип во Скопје, а и воедно прва од вкупно 3 вакви патеки кои ги правиме во рамките на проектот„ Велосипедски парк Водно“. Направена е согласно сите стандарди, а наменета е исклучиво за велосипеди и исклучиво за движење во еден правец – нагоре – рече Градоначалникот Шилегов.

Posted by Град Скопје on Сабота, 03 октомври 2020

loading...

watch anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

My Hero Academia Season 4

GoGoAnime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 7

english dubbed anime Record of Ragnarok