(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО ОД ГОСТИВАР: ВОЗАЧ ЗА ДА ИЗБЕГНЕ КАЗНА ПОЧНА ДА ВОЗИ СО ПОЛИЦАЕЦОТ КАЧЕН НА ВРАТА!
(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО ОД ГОСТИВАР: ВОЗАЧ ЗА ДА ИЗБЕГНЕ КАЗНА ПОЧНА ДА ВОЗИ СО ПОЛИЦАЕЦОТ КАЧЕН НА ВРАТА!
КИНЕЗИТЕ СЕ ПОСРАМОТИЈА - 20 ТОНСКА КИНЕСКА РАКЕТА НЕКОНТРОЛИРАНО ПАЃА КОН ЗЕМЈАТА, ВО РИЗИК Е ПОЛА ЗЕМЈИНА ТОПКА СО СЕ НАШАТА ЗЕМЈА!
КИНЕЗИТЕ СЕ ПОСРАМОТИЈА - 20 ТОНСКА КИНЕСКА РАКЕТА НЕКОНТРОЛИРАНО ПАЃА КОН ЗЕМЈАТА, ВО РИЗИК Е ПОЛА ЗЕМЈИНА ТОПКА СО СЕ НАШАТА ЗЕМЈА!
СПАСОВСКИ: Честит 8 мај - Светски ден на Црвениот Крст и Црвената Полумесечина!
СПАСОВСКИ: Честит 8 мај - Светски ден на Црвениот Крст и Црвената Полумесечина!
ШИЛЕГОВ: И оваа година, проектот „Да растеме заедно” Ви овозможува да засадите дрво кое заедно со Вашето детенце, ќе израсне големо и силно. На дрвото ќе биде поставена плочка со името и датумот на раѓање на Вашето дете
ШИЛЕГОВ: И оваа година, проектот „Да растеме заедно” Ви овозможува да засадите дрво кое заедно со Вашето детенце, ќе израсне големо и силно. На дрвото ќе биде поставена плочка со името и датумот на раѓање на Вашето дете
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Двете BRT линии поминуваат во близина на многу средни училишта во Скопје, правејќи го одењето кон и од училиште полесно и побезбедно за многу скопски ученици
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Двете BRT линии поминуваат во близина на многу средни училишта во Скопје, правејќи го одењето кон и од училиште полесно и побезбедно за многу скопски ученици
ШИЛЕГОВ: Во соработка со УНДП, како резултат на иницијативата на Град Скопје и Центарот за иновации Скопје Лаб, Скопје доби уште еден зелен сквер во центарот на градот
ШИЛЕГОВ: Во соработка со УНДП, како резултат на иницијативата на Град Скопје и Центарот за иновации Скопје Лаб, Скопје доби уште еден зелен сквер во центарот на градот
Забрчанец: Медиумскиот фонд ќе помогне и за домашна продукција на македонски јазик, што ни е насушна потреба
Забрчанец: Медиумскиот фонд ќе помогне и за домашна продукција на македонски јазик, што ни е насушна потреба
Денес на 08.05.2021 после долго и тешко боледување, во Скопје, почина Кирил Псалтиров доајен на македонското глумиште
Денес на 08.05.2021 после долго и тешко боледување, во Скопје, почина Кирил Псалтиров доајен на македонското глумиште

(ВИДЕО) ПЕТРОВСКА: За скандалот „Kражба“ и срамниот однос кон граѓаните Милошоски да поднесе оставка и да се извини

Почитувани граѓани, почитувани новинари,

Јавно достапни документи потврдија дека пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски бил осудуван и казнет за кривични дела „кражба“ и „фалсификување“ во Германија.

Наместо да им се извини на граѓаните и да понесе одговорност, за овој голем срам за него и за ВМРО-ДПМНЕ, Милошоски дополнително влезе во нови лаги.

Секој пратеник избран од граѓаните мора да покаже одговорност најпрво пред оние кои го ибрале.

За овој скандал и срамен однос кон граѓаните и државата Антонијо Милошоски треба да поднесе оставка и да се извини.

Особено што против него и пред домашните судови се води предмет каде се сомничи дека сторил измама и злоупотреба на службената положба и овластувања.

Тоа што актуелното раководство на ВМРО-ДПМНЕ застана целосно зад Милошоски покажува дека во оваа партија ништо не се променило. Тие се уште се заглавени во режимската матрица.

Наместо на страната на правдата, на страната на реформите на судството, ВМРО-ДПМНЕ овде во Собранието, но и надвор од него, се постави во одбрана на криминалот.

Затоа ВМРО-ДПМНЕ со сите сили работеше да го закочи, да го блокира носењето на Законот за јавно обвинителство. Затоа собраниската говорница беше злоупотребена за лажни вести и дезинформации.

Затоа блокираат закони кои се важни за подобрување на животот на граѓаните.

Ова е голем срам за ВМРО-ДПМНЕ. Како ќе им погледнат на граѓаните во очи, фатени во нивните лаги и невистини? Со кое лице? Со кој образ?

Сигурни сме дека и во пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ има голем број пратеници кои го осудуваат ваквиот начин на однесување.

Ваквиот неоговорен начин на делување го нарушува и нивниот дигнитет.

Собранието постои за граѓаните и пратениците треба целокупните свои активности да ги насочат кон итересите на граѓаните.

Затоа оставка и извинување од Милошоски се прв и неопходен чекор.

loading...

AnimeDao anime: Attack on Titan Final Season (Dub) (https://animedao.nl/m/Q0w4) Episode 13

KissAnime kissanime page 1: Watch The Seven Deadly Sins Episode 13 (https://kissanimeonline.com/m/qnb/ep-13)