(ВИДЕО) Спасовски на увид на градежните активности на патот Куманово – Страцин: Првпат се вложува по 50 години
(ВИДЕО) Спасовски на увид на градежните активности на патот Куманово – Страцин: Првпат се вложува по 50 години
АТАНАС КОСТОВСКИ - ВИСТИНАТА ЗА ФК ВАРДАР: На денешен ден пред 10 години… Три судски рочишта во ист ден кои ја решија судбината на Вардар!?
АТАНАС КОСТОВСКИ - ВИСТИНАТА ЗА ФК ВАРДАР: На денешен ден пред 10 години… Три судски рочишта во ист ден кои ја решија судбината на Вардар!?
НИКОЈ НИШТО НЕ КРИЕ: Османи реферираше пред пратениците за преговорите со Бугарија, за опозицијата тоа е задоцнето
НИКОЈ НИШТО НЕ КРИЕ: Османи реферираше пред пратениците за преговорите со Бугарија, за опозицијата тоа е задоцнето
СРБИЈА НИ ПОМОГНА КОГА БЕШЕ НАЈТЕШКО - ОКОЛУ 30.000 МАКЕДОНСКИ ОСИГУРЕНИЦИ СЕ ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ ВО СРБИЈА, АМА НЕ СЕ ЗНАЕ ТОЧНО ОТИ СИСТЕМОТ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ УШТЕ НЕ Е ГОТОВ
СРБИЈА НИ ПОМОГНА КОГА БЕШЕ НАЈТЕШКО - ОКОЛУ 30.000 МАКЕДОНСКИ ОСИГУРЕНИЦИ СЕ ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ ВО СРБИЈА, АМА НЕ СЕ ЗНАЕ ТОЧНО ОТИ СИСТЕМОТ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ УШТЕ НЕ Е ГОТОВ
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Во тек е асфалтирање и проширување на паркингот кај Клиниката за стоматологија. По повеќе од 50 години, заедно со Градот Скопје, градоначалникот Петре Шилегов, во целост ја реконструиравме инфраструктурата во клиничкиот кампус ,,Мајка Тереза"
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Во тек е асфалтирање и проширување на паркингот кај Клиниката за стоматологија. По повеќе од 50 години, заедно со Градот Скопје, градоначалникот Петре Шилегов, во целост ја реконструиравме инфраструктурата во клиничкиот кампус ,,Мајка Тереза"
Се преврте турски автобус во Куманово, трoјца повредени
Се преврте турски автобус во Куманово, трoјца повредени
ОВА НЕ Е НОВИОТ СПЕЈС ШАТЛ, ОВА Е НОВИОТ СУВ ОПЕЛ МОККА!
ОВА НЕ Е НОВИОТ СПЕЈС ШАТЛ, ОВА Е НОВИОТ СУВ ОПЕЛ МОККА!
(ВИДЕО) ЏО БАЈДЕН НАВРЕДИ НОВИНАРКА ВО ЖЕНЕВА, И РЕЧЕ ДЕКА НЕМА ПОИМ ОД ПОЛИТИКА, ПОТОА И СЕ ИЗВИНИ
(ВИДЕО) ЏО БАЈДЕН НАВРЕДИ НОВИНАРКА ВО ЖЕНЕВА, И РЕЧЕ ДЕКА НЕМА ПОИМ ОД ПОЛИТИКА, ПОТОА И СЕ ИЗВИНИ

(ВИДЕО) Подмладокот на ВМРО-ДПМНЕ од Гази Баба го запали бугарското знаме

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————
Подмладокот на ВМРО – ДПМНЕ на социјалната мрежа Фејсбук објави видео на кое се гледа како човек со качулка на главата го пали националното бугарско знаме, најверојатно во знак на револт кон блокадата од страна на Бугарија, Македонија да не ги отпочне преговорите за влез во Европската унија.

Видеото е насловено како „Одговор за заедничката историја”.

* реклами —————————————————————————————————————————————–

—————————————————————————————————————————————————

Видео линк овде.

Провокацијата на подмладокот на ВМРО-ДПМНЕ доаѓа откако бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Екатерина Захариева истакна дека нејзината земја стави вето на соседна Северна Македонија за започнувањето пристапни преговори со Европската унија.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————–

„Патот на Северна Македонија е долг, таа ќе може да го најде своето место во ЕУ кога ќе биде подготвена за преговори. Држава заснована врз идеологија на непријателство кон Бугарија нема место во ЕУ”, рече Захариева на прес-конференцијата во Софија.

Извор: Фронтлајн

loading...

KissAnime kissanime news: Jujutsu Kaisen (TV) Recap Episode Full

AnimeDao ahiru no sora animedao: Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 12