КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
ЛАДИЧ: Киносалата „Рудар“ во Пробиштип е во финална подготовка
ЛАДИЧ: Киносалата „Рудар“ во Пробиштип е во финална подготовка
АКО СЕ ДОДАДАТ ГЛАСОВИТЕ НА БЕСА И ЛДП/ДОМ НА ОНИЕ ШТО ГИ ОСВОИ СДСМ, ОВИЕ ИЗБОРИ СЕ НЕРЕШЕНО ЗА ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА!
АКО СЕ ДОДАДАТ ГЛАСОВИТЕ НА БЕСА И ЛДП/ДОМ НА ОНИЕ ШТО ГИ ОСВОИ СДСМ, ОВИЕ ИЗБОРИ СЕ НЕРЕШЕНО ЗА ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА!

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ СО КОГО СЕ СРЕТНА ЗАЕВ ВО АТИНА, ИЗГЛЕДА ТРАМП МНОГУ ДОБРО ЗНАЕЛ ЗА ДОГОВОРОТ ВО ПРЕСПА!

На видео снимката од вечерашното учество на премиерот Заев на економскиот самит во Атина, може да се примети дека премиерот подолго време разговара со Рајнс Прибус, поранешен шеф на кабинет на претседателот Доналд Трамп.

Рајнс беше шеф на кабинет во првите месеци од владеењето на Трамп, баш кога се менуваше власта во Македонија, се правеше новата влада и се готвеше договорот од Преспа и очигледно дека добро бил запознаен со проблематиката и учествувал во неговата изработка и реализација. Инаку неофицијално главен автор на договорот од Преспа е токму сегашната американска амбасадорка Кејт Брнз која тогаш беше заменик амбасадор на САД во Атина.

Пред да биде шеф на кабинет на Трамп, Рајнс Прибус 7 години беше шеф на републиканската партија, што е многу моќна функција, неофицијално лидер на републиканците, иако во САД нема лидери на партии туку има само моќни преставници во јавноста на двете партии, лидер се станува и тоа пак неофицијално ако некој од двете партии стане претседател па тогаш поради моќта на функцијата неофицијално е и лидер на партијата, во моментов на пример Доналд Трамп е лидер на републиканците.

loading...

TwistMoe: Blassreiter (Dub) anime episode 24 online free at https://twistmoe.net anime streaming

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://4anime.biz: Watch Miss Kobayashi's Dragon Maid Specials 4anime Episode 7 persona 4 the animation

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime 17

Guides: https://guides.co/p/gogoanimelol

Utellstory: https://www.utellstory.com/profile/stories/77224