Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

(ВИДЕО) УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМА ПОБЕДА НА ЗАЕВ – ПОПИСОТ ЌЕ УСПЕЕ И ВМРО ДПМНЕ ЌЕ ГО ПРИЗНАЕ, НЕМА ДА ИМА БОЈКОТ, ЗАЕВ ОТКРИ НОВИНА КОЈА СЕТО ТОА ЌЕ ГО ПОСТИГНЕ!

Премиерот Зоран Заев, денеска при посета во Делчево, зборуваше и за вакцините, и истакна дека попишувачите ќе бидат дел од приоритетните групи кои ќе бидат вакцинирани.

„Беше потврдено вчера преку Ковакс системот за вакцините на АстраЗенека. Тоа е првиот чекор на масовната имунизација. 24 илјади вакцини, се прима само една доза, што значи дека ќе бидат вакцинирани 24 илјади граѓани. Овие денови ќе стигнат и други вакцини, но не би сакал да зборувам претходно. Покрај здравствените работници, повозрасните и хронично болните, треба да се вакцинираат и попишувачите, а секако во приоретните групи се и полициските службеници, војската“, изјави Заев.

Со ова Заев му дава ШАХ – МАТ на Мицковски затоа што со вакцинирани попишувачи ВМРО ДПМНЕ ќе нема зошто да крева паника пред јавноста и нема да повикува на бојкот и ќе ги признае резултатите од пописот. Уште еден голем триумф на Заев над небањатите!

loading...

https://go88.gg/

sunwin bản web dang nhap sunwin nhóm kéo sunwin