ОБИДОТ САШО МИЈАЛКОВ ДА ИЗБЕГА НЕ ИМ УСПЕА, СЕГА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ ЈА РУШИ ВЛАДАТА ПРЕКУ ФРЧКО, ТОЈ ПО НИКОЈА ЦЕНА НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ АМБАСАДОР - ДРАМА ВО САД, ВМРОВЧЕТО МЕТО КОЛОСКИ АКТИВНО ЛОБИРА ВО ВАШИНГТОН, ВОДИ ЦРНА ПРОПАГАНДА, ВПРЕГНАЛ ГОЛЕМА МАШИНЕРИЈА!
ОБИДОТ САШО МИЈАЛКОВ ДА ИЗБЕГА НЕ ИМ УСПЕА, СЕГА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ ЈА РУШИ ВЛАДАТА ПРЕКУ ФРЧКО, ТОЈ ПО НИКОЈА ЦЕНА НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ АМБАСАДОР - ДРАМА ВО САД, ВМРОВЧЕТО МЕТО КОЛОСКИ АКТИВНО ЛОБИРА ВО ВАШИНГТОН, ВОДИ ЦРНА ПРОПАГАНДА, ВПРЕГНАЛ ГОЛЕМА МАШИНЕРИЈА!
ТЕМЕЛКОВСКИ: Уште едно населено место во општина Кисела Вода ќе добие приклучок на фекална канализација
ТЕМЕЛКОВСКИ: Уште едно населено место во општина Кисела Вода ќе добие приклучок на фекална канализација
МЗ најава: 21 илјади вакцини од Фајзер до крајот на месецов
МЗ најава: 21 илјади вакцини од Фајзер до крајот на месецов
(ВИДЕО) ВАЛКАНА МЕДИСКА ИГРА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА: ИЗВРШИ ПРИТИСОК ВРЗ МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА ДА СЕ РУШЕЛО СКОПЈЕ 2014-ТА, ПЛАНОТ Е ДА СЕ ПРЕДИЗВИКААТ ЖЕСТОКИ АНТИ ВЛАДИНИ ПРОТЕСТИ!
(ВИДЕО) ВАЛКАНА МЕДИСКА ИГРА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА: ИЗВРШИ ПРИТИСОК ВРЗ МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА ДА СЕ РУШЕЛО СКОПЈЕ 2014-ТА, ПЛАНОТ Е ДА СЕ ПРЕДИЗВИКААТ ЖЕСТОКИ АНТИ ВЛАДИНИ ПРОТЕСТИ!
ДЕМАНТ ОД ЈОРДАН КАМЧЕВ И ИЗВИНУВАЊЕ ОД МАКТЕЛ
ДЕМАНТ ОД ЈОРДАН КАМЧЕВ И ИЗВИНУВАЊЕ ОД МАКТЕЛ
МПЦ-ОА: Пред СПЦ е изборот дали ќе остане надвор од решавање на спорот негирајќи ги правата на Цариградскиот престол или ќе даде амин
МПЦ-ОА: Пред СПЦ е изборот дали ќе остане надвор од решавање на спорот негирајќи ги правата на Цариградскиот престол или ќе даде амин
НОВ ТРИУМФ НА ВЛАДАТА - Среде пандемија, италијанска „Витило“ ќе инвестира нови 10 милиони евра во земјава!
НОВ ТРИУМФ НА ВЛАДАТА - Среде пандемија, италијанска „Витило“ ќе инвестира нови 10 милиони евра во земјава!
СПАСОВСКИ: Продолжува опремувањето на полицијата, нова опрема за полициските службеници од Одделението за претходница и сообраќајно ескортно обезбедување
СПАСОВСКИ: Продолжува опремувањето на полицијата, нова опрема за полициските службеници од Одделението за претходница и сообраќајно ескортно обезбедување

(ВИДЕО) САШО МИЈАЛКОВ НЕ Е ТОЛКУ ГЛУП И НАИВЕН – ВАКА АДВОКАТИТЕ ГО БРАНЕА ВО ЗАВРШНИТЕ ЗБОРОВИ ЗА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА ПРИСЛУШКУВАЊЕТО – ТАРГЕТ ТВРДИНА!

– Сашо Мијалков не е толку глуп и наивен да прислушкува цела држава а потоа да дозволи некој да му изнесе цедиња со аудио снимки и да го сруши од власт и да го седне на обвинителна клупа. Напротив, ако веќе прислушкувал тогаш тие системи ќе биле чувани многу посилно и немало да биде можно некој нешто да изнесе. Едноставно, Сашо Мијалков не знаел дека се прислушкува и не знаел дека има такви снимки и затоа многу лесно некој ги изнел од ДБК и ги дал на СДСМ да бидат обавени. Исто така, постои голема можност дел од снимките да биле направени и од други системи во државата кои ги детектиравме сосема случајно при презентација на нова опрема во неговата канцеларија.

Вака адвокатите го бранеа шефот на ДБК во судница. Линк до видео, овде.

Тешко дека оваа одбрана ќе помине затоа што сепак толку многу пруслушкувања и толку многу сведоци и за тоа Сашо ништо да не знаел е невозможно. Напротив, повеќе од јасно е дека сите прислушкувања се правеле за да се следи опозицијата и да се има еден чекор предност во сите настани.

loading...

Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview at KissAnime kissanime online

Watch Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 Episode 5 (https://animefreak.ws/m/3XoZ/ep-5) at website https://animefreak.ws. See more kiss anime freak