Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз
ГРАД СКОПЈЕ: Целосно реконструирани вело патеки и формиран нов зелен појас од над 16.000 квадратни метри на булеварот Видое Смилевски Бато и булеварот Србија
ГРАД СКОПЈЕ: Целосно реконструирани вело патеки и формиран нов зелен појас од над 16.000 квадратни метри на булеварот Видое Смилевски Бато и булеварот Србија
Пронајдена дрога, приведени тројца дилери во Битола, Приведен гостиварец по распишана централна потерница
Пронајдена дрога, приведени тројца дилери во Битола, Приведен гостиварец по распишана централна потерница
Сметките за струја ќе пораснат, ЕСМ понуди повисока цена
Сметките за струја ќе пораснат, ЕСМ понуди повисока цена
Парадата на гордоста во Скопје ќе започне со пристигнување на учесниците од 17:00 до 19:00 часот во паркот „Жена-борец“ (спроти Собрание на РСМ), потоа ќе има марш по улиците и концерт на стадионот на АРМ
Парадата на гордоста во Скопје ќе започне со пристигнување на учесниците од 17:00 до 19:00 часот во паркот „Жена-борец“ (спроти Собрание на РСМ), потоа ќе има марш по улиците и концерт на стадионот на АРМ
ВОЗИМЕ КАКО МАНИЈАЦИ - МВР: 292 санкции за возачи што возеле пребрзо, 168 сообраќајни прекршоци во Скопје: 49 за пребрзо возење
ВОЗИМЕ КАКО МАНИЈАЦИ - МВР: 292 санкции за возачи што возеле пребрзо, 168 сообраќајни прекршоци во Скопје: 49 за пребрзо возење
Бугарските барања се напад на македонската нација, смета Фуере
Бугарските барања се напад на македонската нација, смета Фуере
Османи: Македонскиот јазик станува еден од 25-те јазици на ЕУ
Османи: Македонскиот јазик станува еден од 25-те јазици на ЕУ

(ВИДЕО) САШО ВЕЛКОВСКИ, СВЕТИ НИКОЛЕ: Денес, чест ми е да Ви претставам дел од нашите идни проекти кои се столб на нашата нова програма за претстојниот четиригодишен мандат

🗣️ Почитувани сограѓани, почитувани светиниколчани,
🤝 Во изминатиов период заедно направивме многу, но нема тука да застанеме. Не смееме тука да застанеме. Во новиот мандат се обврзуваме да работиме уште повеќе, уште подобро. За вас, за нас, за сите наши сограѓани, за нашите деца и внуци!
Вашите барања ги претворивме во идни проекти. Позитивните политики го подобруваат животот на сите.
Денес, чест ми е да Ви претставам дел од нашите идни проекти кои се столб на нашата нова програма за претстојниот четиригодишен мандат. Овие проекти се од круцијално значење за сите жители на нашата општина, реализирајќи ги истите значително ќе го подобриме нашето секојдневие. 👇
1️⃣ 🛣️Подготвуваме офанзива во патната инфраструктура со изградба и реконструкција на повеќе од 6 патни правци на локални патишта во Општина Свети Николе и изградба и реконструкција на повеќе од 10 улици во Општина Свети Николе, со тротоари и зеленило;
2️⃣ 🧒🧑‍🦰 Ветуваме изградба на три детски градинки на територија на Општина Свети Николе од кои две во селата Ерџелија и Црнилиште, а една во Свети Николе, кои ќе бидат изградени по сите европски стандарди со најсовремени услови за дневен престој на дечињата;

3️⃣ 📑 Брзо носење на ДУП-овите за Индустриската зона “ЈУГ” и Индустриската зона “Овче Поле”, како и субвенционирање на секој нов инвеститор во Општина Свети Николе, преку ослободување од плаќање на локални даноци и такси за првите 5 години;
За подобрување на услугите на микро, мали, средните и големите претпријатија се обврзуваме да отвориме локална канцеларија за брзо и навремено вршење на административните работи во чиј склоп ќе влегува и давање на советодавни мислења;
4️⃣ 🌳🌲Го зголемуваме градското зеленило со поставување на парк – оаза во м.в Нов градски парк, збогатување на содржините на пешачко – велосипедската патека Свети Николе – Била Зора, со тревници и систем за наводнување, како и пошумување на опожарените делови на Богословец и на оголените места во Свети Николе;
5️⃣ 🏡Правиме голем чекор кон изградба на линиската инфраструктура во селата Мустафино, Кадрифаково, Сопот, Кнежје, Преод, Трстеник, Пеширово, Орел, Крушица.
♻️ Планот за одржување на чисто Свети Николе ќе се реализира преку поставување на подземни контејнери пред колективните згради за домување како и на местата во централното градско подрачје.
▶️ Не застануваме тука. Заедно продолжуваме напред!
📅 На 17-ти октомври масовно да излеземе на гласање за да ја продолжиме успешната приказна. Затоа што Свети Николе го заслужува тоа. Го заслужува најдоброто!
🗳️ Гласај за #НајдобротоЗаСветиНиколе
#СДСМ Гласај за број 1️⃣2️⃣ 🇲🇰🇲🇰🇲🇰

loading...

anh tài xỉu go88 giftcode go88 go88 nạp tiền lâu

kéo tài xỉu sunwin sunwin danh bai doi thuong sunwin của tùng vàng