Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

(ВИДЕО) ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА СО ТЕШКА АРТИЛЕРИЈА КОН БЕЛАТА ПАЛАТА: Политичкиот пироман Христијан Мицкоски седи на страна и се обидува да профитира од пожарите

Почитувани,

Oчајната и загубена ВМРО-ДПМНЕ секојдневно ги поместува границите на своето деструктивно однесување. На полошо.

Не постои друг пример на политичка партија која толку ги мрази сопствените граѓани само затоа што не ја добива нивната доверба.

Без грам совест и елемнтарно чувство за одговорност политичкиот пироман Христијан Мицкоски оди чекор кон полошо и овој пат се обидува да профитира од пожарите.

Мицкоски никако не извлекува поука од минатото и ги повторува грешките, на своја штета.

На ист начин како што се обидуваше да ги манипулира граѓаните со конструкции, лажни обвинувања и измислици дека јавното здравство нема тестови, лекови и знаење да се справува со корона кризата.

Сега повотрно Мицкоски со лажни и неосновани обвинувања, со конструкции се обидува да сее страв, омаловажувајќи ги напорите на институциите да се справуваат со пожарите.

Покрај сите предизвици системот функционира. Сите надлежни институции, на централно и локално ниво се активни за справување со пожарите, и заедно ќе успееме.

Наместо да помагаат, саботираат и дрско ги злоупотребуваат личните, семејни трауми и загуби на граѓаните.

Вака не постапува ниту една политичка партија, волку ниско не паднала ниту една опозиција.

Заради вакво некрофилско однесување Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ изгубија парламентарни избори, граѓаните ќе ги казнат и на локалните избори.

Притоа, граѓаните не заборавија дека нивниот режим за 11 години потроши повеќе од 30 милијарди евра народни пари и затоа немаат право да обвинуваат никој друг за екипираноста на државниот систем за справување со кризи освен себе си.

loading...

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV: Lupin III vs. Detective Conan anime episode Full online free at https://animeflv.uk english dubbed anime

Website https://animeheaven.pro: Watch A Child's Metaphysics animeheaven Episode Full dragon ball super anime heaven

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Pozible: https://www.pozible.com/profile/gogoanimelol

Woddal: https://www.woddal.com/animefreakws