Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска учествуваше во активност на проектот „Волонтираме за солидарно општество“
Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска учествуваше во активност на проектот „Волонтираме за солидарно општество“
Милевски: Преку проектот за прекугранична соработка со Грција обезбедивме ново возило за питка вода во Битола, Новаци и Могила
Милевски: Преку проектот за прекугранична соработка со Грција обезбедивме ново возило за питка вода во Битола, Новаци и Могила
БРАВО - Нина Ангеловска по втор пат избрана за “жена амбасадор за е-трговија” на УНКТАД
БРАВО - Нина Ангеловска по втор пат избрана за “жена амбасадор за е-трговија” на УНКТАД
ВЛАДА: Од Институтот за македонски јазик самите понудија нови толкувања за зборовите што предизвикаа реакција во јавноста соодветно на современиот лингвистички и општествен контекст
ВЛАДА: Од Институтот за македонски јазик самите понудија нови толкувања за зборовите што предизвикаа реакција во јавноста соодветно на современиот лингвистички и општествен контекст
(ВИДЕО) БРАВО - Традиционалната литија во Струга ќе се одвива под посебен протокол
(ВИДЕО) БРАВО - Традиционалната литија во Струга ќе се одвива под посебен протокол
ПЕНДАРОВСКИ МАЕСТРАЛНО УСПЕА ДА СЕ ИЗВЛЕЧЕ ОД КАЛТА ВО КОЈА АМАТЕРСКИ ЗАЦАПА: Нема помилување за лица кои направиле кривично дело без преседан, за 27-ми април со Мицковски зборувавме едвај 4-5 минути
ПЕНДАРОВСКИ МАЕСТРАЛНО УСПЕА ДА СЕ ИЗВЛЕЧЕ ОД КАЛТА ВО КОЈА АМАТЕРСКИ ЗАЦАПА: Нема помилување за лица кои направиле кривично дело без преседан, за 27-ми април со Мицковски зборувавме едвај 4-5 минути
(ВИДЕО) Премиерот Заев и министерот Бектеши од ТИРЗ Тетово: Новата заедничка инвестиција од 15 милиони евра на ЛЕАР и Нормак e нов стимул за националната економија
(ВИДЕО) Премиерот Заев и министерот Бектеши од ТИРЗ Тетово: Новата заедничка инвестиција од 15 милиони евра на ЛЕАР и Нормак e нов стимул за националната економија
ИНВЕСТИТОРИТЕ КАЈ ТРЕСКА СЕ ЗАКАНУВААТ СО КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА БОГДАНОВИЌ И СОВЕТНИЦИТЕ АКО ГО СУСПЕНЗИРААТ ДУПОТ ЗА ТРЕСКА, БОГДАНОВИЌ И СОВЕТНИЦИТЕ ОДГОВАРААТ - НЕ ВИ СЕ ПЛАШИМЕ!
ИНВЕСТИТОРИТЕ КАЈ ТРЕСКА СЕ ЗАКАНУВААТ СО КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА БОГДАНОВИЌ И СОВЕТНИЦИТЕ АКО ГО СУСПЕНЗИРААТ ДУПОТ ЗА ТРЕСКА, БОГДАНОВИЌ И СОВЕТНИЦИТЕ ОДГОВАРААТ - НЕ ВИ СЕ ПЛАШИМЕ!

(ВИДЕО) СДСМ ДЕЦИДНИ: Милошоски да поднесе оставка, документи потврдуваат, осуден е за кривични дела во Германија

Почитувани граѓани, почитувани новинари,

Вистината секогаш победува. Пратеник кој ги лаже граѓаните не може да ги претставува, фатен во сопствените лаги треба да се извини и да се повлече.

Според последните информации објавени во медиумите, покрепени и со документи, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антинојо Милошоски, бил осуден за сторени кривични дела во Германија.

Осуден од суд во Ахен и казнет со парична казна за сторените дела.

Според објавениот документ еден од основите за казната се однесуваат на „кражба и злоупотреба на мала вредност“ и „придобивки со измама“, согласно германското законодавство.

Наместо да излезе пред јавноста, да одговори, Милошоски се обиде да се сокрие зад социјалните мрежи и несмасно да обвинува други за шпекулации.

Неговиот шеф, Христијан Мицкоски, исто така се криеше од јавноста.

Но, вистината како што реков исплива на виделина, излегоа документи кои го потврдуваат скандалот.

Антонијо Милошоски, докажаниот извор на лажни вести, и близок соработник на Мицкоски е фатен во нова лага.

Ова е крајно нечесен однос од ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните. Ништо не се менува во оваа партија, се уште заробена во криминалната режимска матрица.

Ова е скандал кој целосно ги потопува Милошоски и Мицкоски, но и го нарушува меѓународниот углед на земјава.

Граѓаните знаат дека против Милошоски се води предмет и постапка и пред македонските судови.

А Милошоски ја злоупотребува собраниската говорница за да шири лажни вести, го девалвира Собранието и ја срамоти државата.

Политичарите имаат обврска и одговороност пред граѓаните и затоа Милошоски треба да се извини и си поднесе оставка.

loading...

GoGoAnime gogoanime tower of god: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 26

AnimeTV hunter x hunter anime tv: Watch Naruto Episode 21 (https://animetv.cc/m/Dv32/ep-21)