(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА ПСИХОПАТСКИ ОПСЕДНАТИ СО ОМРАЗА КОН НАС ГИ РАСИПУВААТ БУГАРСКО МАКЕДОНСКИТЕ ОДНОСИ - Нешков: Македонизмот не е идеолошки, туку геополитички проект насочен против Бугарија
ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА ПСИХОПАТСКИ ОПСЕДНАТИ СО ОМРАЗА КОН НАС ГИ РАСИПУВААТ БУГАРСКО МАКЕДОНСКИТЕ ОДНОСИ - Нешков: Македонизмот не е идеолошки, туку геополитички проект насочен против Бугарија
СЕ БЛИЖИМЕ НАКАЈ 8 000 ЗАГИНАТИ ОД КОРОНА А НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА!
СЕ БЛИЖИМЕ НАКАЈ 8 000 ЗАГИНАТИ ОД КОРОНА А НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА!
КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР
КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР
СДСМ: ПРАВО НА ГЛАС НА КОНГРЕСОТ ЗА НОВ ЛИДЕР НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ИМА СЕКОЈ ЧЛЕН КОЈ ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРА
СДСМ: ПРАВО НА ГЛАС НА КОНГРЕСОТ ЗА НОВ ЛИДЕР НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ИМА СЕКОЈ ЧЛЕН КОЈ ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРА
ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО ТИМОТ НА ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА
ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО ТИМОТ НА ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ
ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - БЕСА МОЛИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА: АРИЈАНТ ХОЏА СНИМЕН СО МУСА ЏАФЕРИ ВО СКОПСКО КАФУЛЕ
ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - БЕСА МОЛИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА: АРИЈАНТ ХОЏА СНИМЕН СО МУСА ЏАФЕРИ ВО СКОПСКО КАФУЛЕ

(ВИДЕО) СДСМ РАСПАЛИ СО ТЕШКА АРТИЛЕРИЈА: Губитникот Мицкоски нема капацитет да ја разбере визијата за национално помирување

Прашање: ВМРО-ДПМНЕ повторно го актуелизира предлогот за експертска влада. И премиерот Заев бараше посебен тип на влада, широка коалиција, за да има национално обединување и реформи, дури ја отвори и можноста дека тој би се тргнал од премиерската позиција ако тоа е во интерес на создавање на ваква влада. Дали СДСМ е подготвена да седне на преговарачка маса за експертска влада?

Одговор: Прво што граѓаните заслужуваат одговор е од ВМРО-ДПМНЕ за овие скандали кој се поврзуваат со нивната партија затоа што тоа се сериозни скандали поврзани со нивното финансиско работење.

Темата околу експертска Влада граѓаните ја затворија на изборите. Сите добро се сеќаваме дека пред неполна година имаше предвремени парламентарни избори кој беа спроведени од техничка Влада во која ВМРО-ДПМНЕ имаше свои министри , дополнителни заменици министри и кој се согласија со изборните резултати и денес затоа и впрочем имаме политичка Влада на којашто да напоменам дека и беше изгласана и доверба неодамна.

Граѓаните го дадоа својот глас, но претседателот Зоран Заев даде една идеја а тоа е неговата визија за тоа како да настапи национално помирување во нашата држава и таа идеја е упатена пред се до чесните членови на ВМРО-ДПМНЕ а после овие скандали на сите ни е јасно дека Мицкоски не спаѓа во нив. И токму затоа мислиме дека Мицкоски не е адресата до кого е упатена оваа идеја за национално помирување.

Сметаме дека Мицкоски како губитник на многубројни изборни циклуси досега нема ниту капацитет а ниту кредибилитет да учествува во реализацијата на оваа идеја.

loading...

Website https://4anime.biz: Watch Yuu☆Yuu☆Hakusho: Eizou Hakusho - Opening Ending Encyclopedia (Dub) 4anime Episode Full websites like 4anime

GoGoAnime: Umamusume: Pretty Derby anime episode 13 online free at https://gogoanime.be cautious hero gogoanime

Yami Shibai 8 (https://animedao.nl/m/mxW4) Episode 13

KissAnime: Koi Kaze anime episode 13 online free at https://kissanime.mx watch anime dub

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/forum/index.php?action=profile;u=568897

Vi gravatar: https://vi.gravatar.com/gogoanimelol