УШТЕ ЕДЕН ТРИУМФ ВО НАЈАВА ЗА ЗАЕВ - САД ќе се вклучат во кревање на блокадата од Бугарија
УШТЕ ЕДЕН ТРИУМФ ВО НАЈАВА ЗА ЗАЕВ - САД ќе се вклучат во кревање на блокадата од Бугарија
(ВИДЕО) БРАВО ПРЕТСЕДАТЕЛЕ: Пендаровски упати честитка на знаковен јазик
(ВИДЕО) БРАВО ПРЕТСЕДАТЕЛЕ: Пендаровски упати честитка на знаковен јазик
ПО БАРАЊЕ НА ГРАЃАНИТЕ: НИКОБ ЛАБ кој ги сруши цените на пандемија профитерите, со нова мобилна локација – Бибај Групација (Качанички пат)
ПО БАРАЊЕ НА ГРАЃАНИТЕ: НИКОБ ЛАБ кој ги сруши цените на пандемија профитерите, со нова мобилна локација – Бибај Групација (Качанички пат)
СНАБДУВАЊЕТО НА ГРАД СКОПЈЕ СО ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА НЕ Е ДОВЕДЕНО ВО ПРАШАЊЕ
СНАБДУВАЊЕТО НА ГРАД СКОПЈЕ СО ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА НЕ Е ДОВЕДЕНО ВО ПРАШАЊЕ
ШОКАНТНО: ИЗБОРОТ НА ДАНЕЛА АРСОВСКА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОЈУЗ НА СТОПАНСКИ КОМОРИ НА МАКЕДОНИЈА БИЛ НАМЕСТЕН?!?!
ШОКАНТНО: ИЗБОРОТ НА ДАНЕЛА АРСОВСКА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОЈУЗ НА СТОПАНСКИ КОМОРИ НА МАКЕДОНИЈА БИЛ НАМЕСТЕН?!?!
Заев - Сера: Историската посета на Мадрид исчекор кон продлабочување на соработката меѓу двете земји
Заев - Сера: Историската посета на Мадрид исчекор кон продлабочување на соработката меѓу двете земји
БИЗНИСМЕНОТ ЉУПЧО БУЈОТО: Како може почесен конзул на странска држава истовремено да биде на било која јавна функција во државава?
БИЗНИСМЕНОТ ЉУПЧО БУЈОТО: Како може почесен конзул на странска држава истовремено да биде на било која јавна функција во државава?
ШОКАНТНО СООПШТЕНИЕ НА ВМРО ДПМНЕ: ТОА ШТО САШЕ ПОЛИТИКО СЕ ОБИДЕЛ ДА ПОСТАВИ ПРАШАЊЕ НА ДАНЕЛА БИЛО НАПАД?!?!
ШОКАНТНО СООПШТЕНИЕ НА ВМРО ДПМНЕ: ТОА ШТО САШЕ ПОЛИТИКО СЕ ОБИДЕЛ ДА ПОСТАВИ ПРАШАЊЕ НА ДАНЕЛА БИЛО НАПАД?!?!

(ВИДЕО) СДСМ РЕШЕН ДА ГО СООЧИ МИЛОШОСКИ СО ВИСТИНАТА: На Милошоски местото не му е ниту во Собрание ниту во политика, неговата политичка кариера е завршена

Почитувани граѓани, почитувани новинари,

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски е срам за Собранието, срам за македонската демократија и дејствува штетно по угледот на државата.

Последните докази за скандалот „Кражба“ потврдија дека тој извршил криминални дејствија кражба и фалсификување кога студирал и живеел во Германија.

Истовремено, пред македонските судови против Милошоски се водат процеси за основано сомневање за криминал со имот, користење на лустрацијата за уништување луѓе заради лична одмазда.

На Милошоски местото не му е ниту во Собранието, ниту во политиката, ниту во белиот дворец зад мене, туку пред надлежните судови каде треба да ја дочека разрешницата на предметите што се водат против него.

Неговата кариера во политиката е завршена.

Со сите дела зад себе, со сите отворени предмети, со сите искажани лажни вести, Милошоски не е достоен да ја извршува функцијата народен пратеник.

Милошоски, блискиот соработник на Христијан Мицкоски, а претходно и на Никола Груевски, денес е најмалку повикан да зборува за било што во државава освен за неговите кривични дела и судски процеси што против него се водат пред домашните судови.

Милошоски делува штетно по демократијата, по угледот на Собранието и државата и треба да се тргне од каков било допир со државните ресурси.

loading...

TwistMoe: Xuan Yuan Sword Luminary anime episode 13 online free at https://twistmoe.net watch anime online

https://animeheaven.pro animeheaven hunter x hunter

AnimeKisa: Fortune Arterial: Akai Yakusoku anime episode 12 online free at https://animekisa.in watch anime dub

Lupin the Third (Dub) Episode 26

Debate: https://www.debate.org/animeflixnl/

Hub docker: https://hub.docker.com/u/animeflixnl