БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
ДРУЖЕ ШИЛЕГОВ, ГОРД СУМ НА ТЕБЕ, ПОКАЖА СРЦЕ И МУДА, МАШКИ ИЗДРЖА СО ЖЕСТОКО ТЕМПО, ТЕ НАПАЃАА ЗДРУЖЕНО ГРУЕВЦИ ФАШИСТИ КАРИЕРИСТИ И ОСТАЛА БАГРА
ДРУЖЕ ШИЛЕГОВ, ГОРД СУМ НА ТЕБЕ, ПОКАЖА СРЦЕ И МУДА, МАШКИ ИЗДРЖА СО ЖЕСТОКО ТЕМПО, ТЕ НАПАЃАА ЗДРУЖЕНО ГРУЕВЦИ ФАШИСТИ КАРИЕРИСТИ И ОСТАЛА БАГРА
Заев од Куманово: Максо ќе биде максимално поразен, Куманово бил и ќе биде СДСМ
Заев од Куманово: Максо ќе биде максимално поразен, Куманово бил и ќе биде СДСМ
(ВИДЕО) Кондовски во видео обраќање до битолчани: Битола ќе ја воздигнеме во модерен град во кој е задоволство да се живее
(ВИДЕО) Кондовски во видео обраќање до битолчани: Битола ќе ја воздигнеме во модерен град во кој е задоволство да се живее
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Пред да настапи молкот и да дојде изборниот ден размислете и направете споредба, поставете си ги сами овие прашања
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Пред да настапи молкот и да дојде изборниот ден размислете и направете споредба, поставете си ги сами овие прашања
(ВИДЕО) ОВА САМО СДСМ ГО МОЖЕ: ВРНЕ ИСТУРА, ЕЧИ БЕЛА ЧАО, ПЕЈАТ НАД 10 000 КУМАНОВЦИ!
(ВИДЕО) ОВА САМО СДСМ ГО МОЖЕ: ВРНЕ ИСТУРА, ЕЧИ БЕЛА ЧАО, ПЕЈАТ НАД 10 000 КУМАНОВЦИ!
(ВИДЕО) КРАТОВО БЕЗ КАЛ: БОЈКОВСКИ ПЛАНИРА СТАВАЊЕ АСФАЛТ ВО КРАТОВО ВО КОЛИЧИНИ КАКО ШТО НЕ БИЛО СТАВЕНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
(ВИДЕО) КРАТОВО БЕЗ КАЛ: БОЈКОВСКИ ПЛАНИРА СТАВАЊЕ АСФАЛТ ВО КРАТОВО ВО КОЛИЧИНИ КАКО ШТО НЕ БИЛО СТАВЕНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
БОЈКОВСКИ НАЈАВУВА ФАБРИКА ЗА ЧЕВЛИ ВО КРАТОВО
БОЈКОВСКИ НАЈАВУВА ФАБРИКА ЗА ЧЕВЛИ ВО КРАТОВО

(ВИДЕО) Шахпаска: Оддаваме почит на борците кои го ослободија Берово

„Денес ја славиме победата, 78 години од Денот на ослободувањето на Берово“, рече министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, по повод 23 Август, Денот на ослобовдувањето на Берово.

Министерката Шахпаска положи свежо цвеќе пред Спомен-плочата на паднатите борци од НОВ од Малешевијата. На свечената седница организирана од Општината Берово, министерката Шахпаска рече дека секое време има свои херои и свои предизвици.

„Оваа година сме соочени со два вонредно тешки предизвици. Прво справувањето со пандемијата предизвикана од Ковид 19, една нова светска здравствено-економска криза која сите земји имаат тешкотии добро да ја изменаџираат. Пандемијата сè уште не е завршена и оттука упатувам и апел за важноста од вакцинација како единствена алатка која може да помогне побезбедно да ја премостиме оваа криза. За нас како малешевци постои уште еден предизвик, за жал непредвиден, тоа се сериозните пожари кои оштетија голем дел од Малешевијата. “

Шахпаска посочи дека локолната самоуправа и подружницата на македонски шуми треба што поскоро да почне со пошумување.

Градоначалникот на Берово, Звонко Пекевски им го честита празникот на беровчани и потсети дека од основањето на градот до ден денеска жителите на Берово секогаш ја покажуваат својата одлучност да се живее слободно и независно.

„Заветот што ни го оставија нашите херои сами да одлучуваме за нашата иднина, за иднината на Берово, за нашата независност, за подобро утре, никогаш не престанува и нема да престане“, рече градоначалникот Пекевски.

loading...

AnimeDao: Alps Monogatari: Watashi no Annette anime episode 48 online free at https://animedao.nl god of highschool animedao

Watch All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku Episode 6

Dragon Ball Z: Wrath of the Dragon Episode Full

TwistMoe: Seikai no Monshou Special anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime online

Flipsnack: https://www.flipsnack.com/gogoanimelol/

Slideserve: https://www.slideserve.com/animeflixnl