ГРАД СКОПЈЕ ПРВ ВО РЕГИОНОТ СО СТРАТЕШКИ ПЛАН ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА РИЗИЦИ ОД КАТАСТРОФИ
ГРАД СКОПЈЕ ПРВ ВО РЕГИОНОТ СО СТРАТЕШКИ ПЛАН ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА РИЗИЦИ ОД КАТАСТРОФИ
(ВИДЕО) Општина Ѓорче Петров одбележува 25 години самостојна локална самоуправа
(ВИДЕО) Општина Ѓорче Петров одбележува 25 години самостојна локална самоуправа
(ВИДЕО) МЕНАЏЕР ЗА ПРИМЕР: ЖИВКО МУКАЕТОВ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД СИТЕ СЕГАШНИ И ПОРАНЕШНИ ВРАБОТЕНИ НА ФАРМАЦЕВТСКИОТ ГИГАНТ АЛКАЛОИД КОЈ СЛАВИ 85 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ
(ВИДЕО) МЕНАЏЕР ЗА ПРИМЕР: ЖИВКО МУКАЕТОВ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД СИТЕ СЕГАШНИ И ПОРАНЕШНИ ВРАБОТЕНИ НА ФАРМАЦЕВТСКИОТ ГИГАНТ АЛКАЛОИД КОЈ СЛАВИ 85 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ
(ВИДЕО) „АЛКАЛОИД“ слави 85-години јубилеј: Нашите брендови се супериорни, рамо до рамо со светските!
(ВИДЕО) „АЛКАЛОИД“ слави 85-години јубилеј: Нашите брендови се супериорни, рамо до рамо со светските!
(ВИДЕО) ПОВЕЌЕ ПОРТАЛИ И НОВИНАРИ ЈА ИЗВРТУВААТ ДЕНЕШНАТА ИЗЈАВА НА ПРЕМИЕРОТ, СЛУШНЕТЕ ЈА САМИТЕ И ЌЕ ВИДИТЕ ДЕКА НЕ СЕ ТОЧНИ МАНИПУЛАЦИИТЕ
(ВИДЕО) ПОВЕЌЕ ПОРТАЛИ И НОВИНАРИ ЈА ИЗВРТУВААТ ДЕНЕШНАТА ИЗЈАВА НА ПРЕМИЕРОТ, СЛУШНЕТЕ ЈА САМИТЕ И ЌЕ ВИДИТЕ ДЕКА НЕ СЕ ТОЧНИ МАНИПУЛАЦИИТЕ
(ВИДЕО) Влада: Премиерот беше прецизен, банално е прашањето дали нема поспособен од него во СДСМ, а не прашањата за несреќата и моралните оставки
(ВИДЕО) Влада: Премиерот беше прецизен, банално е прашањето дали нема поспособен од него во СДСМ, а не прашањата за несреќата и моралните оставки
ШОКАНТНО: ГРУЕВСКИ И ВМРО ДПМНЕ СПРЕМАЛЕ АТЕНТАТ НА ЗАЕВ ВО 2018-ТА, САД ДОЗНАЛЕ И ГО СПРЕЧИЛЕ АТЕНТАТОТ СО ЗАКАНА КОН НАРАЧАТЕЛИТЕ ДЕКА ЌЕ ОДГОВАРААТ!
ШОКАНТНО: ГРУЕВСКИ И ВМРО ДПМНЕ СПРЕМАЛЕ АТЕНТАТ НА ЗАЕВ ВО 2018-ТА, САД ДОЗНАЛЕ И ГО СПРЕЧИЛЕ АТЕНТАТОТ СО ЗАКАНА КОН НАРАЧАТЕЛИТЕ ДЕКА ЌЕ ОДГОВАРААТ!
(ВИДЕО) Премиерот Зоран Заев и министерката Шахпаска на 75 години од основањето на Сојузот на пензионерите: Пензискиот фонд е стабилен, а пензиите растат и се исплаќаат редовно
(ВИДЕО) Премиерот Зоран Заев и министерката Шахпаска на 75 години од основањето на Сојузот на пензионерите: Пензискиот фонд е стабилен, а пензиите растат и се исплаќаат редовно

(ВИДЕО) Шекеринска за Ковачки – Ем лажго ем плачко

Да бев како полковникот Ковачки требеше да му вратам на твитер со “Ем лажго ем плачко“ изјави министерката Шекеринска како одговор на новинарско прашање како ја коментира реакцијата на полковникот Ковачки дека ке ја тужи затоа што донела одлука во наредните 6 месеци да зема 30 % помала плата како казна што на твитер го навредувал и му се заканувал на неговиот претпоставен началникот на генералштабот на АРМ генерал потполковник Гурчиновски.

Предлогот на воената дисциплинска комисија за инцидентот што го направил полковникот Ковачки како пто рече Шекеринска доставен до неа бил да му се одземе чинот и да добие отказ,но таа сепак се одлучила за поблагата казна. Ковачки подолго време настапува како партиски војник и замислете го навредува и му се заканува на првиот човек на армијата со неговата партија каде е и висок функционер непто пто нигде во свет не би се толерирало и упте се заканува со тужби. Тој требе да одлучи ке и служи ли на армијата на државата или на неговата партија. Нигде не би толерирале навреди какви што тој упати на началникот на генералштабот, Да се заканува дека “долга била раката на ВМРО“ партијата во која тој е , секаде во свет би бил казнет со отстранување на работното место. Затоа вели Шекеринска кога ме прашувате за коментар за најавата дека ке ме тужел јас велам “ем лажго ем плачко“.

Инаку полковникот Ковачки веднаш по објавувањето вчера дека е казнет со 6 месеци помала плата заради заканите кон првиот човек на АРМ, експресно доби подршка на фејсбук од неговиот партиски лидер Христијан Мицковски. Тој во пораката му напиша дека ја има целосната негова подршка и ја потврди и тој заканата од Ковачки- да долга е раката на ВМРО.

loading...

One Punch Man (Dub) (https://4anime.biz/m/aNDL) Episode 12

Website https://animefreak.ws: Watch Saki Picture Drama animefreak Episode 7 anime freak tv

Website https://animedao.nl: Watch Fortune Quest animedao Episode 1 boku no hero academia season 4 animedao

Website https://animeheaven.pro: Watch Edens Zero animeheaven Episode 20 animeheaveneu

Coub: https://coub.com/kissanimemx

Draft blogger: https://draft.blogger.com/u/5/profile/16949369864151488756