(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките

(ВИДЕО) ШОКАНТНО, МПЦ Е ЗАБЕГАНА ДО КОСКА: СОБОРНИОТ ХРАМ ПРЕПОЛН, СТОТИЦИ ВЕРНИЦИ БЕЗ МАСКИ ЕДЕН ДО ДРУГ БАКНУВАА КРСТ И СЕ ПРИЧЕСТУВАА ОД ИСТА ЛАЖИЧКА!

Православните христијани во земјава денеска го слават Рождеството Христово-Божик. Во сите храмови на Македонската православна црква изутринава се одржуваат божикни литургии.

Како и секоја година, централното одбележување е во Соборниот храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје, каде архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан богослужи литургија на Св.Василиј Велики.

И покрај пандемијата, мерките и препораките за спречување на коронавирусот, голем број на верници се собраа во скопскиот соборен храм.

Дел од нив со маски, но ги имаше и оние без никаква заштита на лицето ја слушаа богослужбата. Голем број верници традиционално запалија свеќа за здравје во дворот на црквата, но ги имаше и такви што и покрај здравствениот ризик решија да се причестат од една лажичка, симнувајќи ја маската и за бакнувањето на светиот крст.

loading...

Watch anime online for free at TwistMoe anime twist

ANIMEFLIX: Akane Iro ni Somaru Saka anime episode 12 online free at https://animeflix.nl fairy tail animeflix

Watch Kimagure Orange☆Road Episode 48

Watch The Chohjotai Episode Full

Misterpoll: https://www.misterpoll.com/users/1431680

The-dots: https://the-dots.com/users/kiss-anime-1086972