ЌЕ ПОКРИЈАТ БЛИЗУ 3 МИЛИОНА ЕВРА ДОЛГОВИ НА КЛУБОТ - ФК ВАРДАР СО НОВО РАКОВОДСТВО ВО НОВАТА ФУДБАЛСКА СЕЗОНА
ЌЕ ПОКРИЈАТ БЛИЗУ 3 МИЛИОНА ЕВРА ДОЛГОВИ НА КЛУБОТ - ФК ВАРДАР СО НОВО РАКОВОДСТВО ВО НОВАТА ФУДБАЛСКА СЕЗОНА
Милевски: Ги користиме ИПА фондовите, потпишани договори за 12 нови проекти вредни 3,6 милиони евра за прекугранична соработка со Бугарија и Косово
Милевски: Ги користиме ИПА фондовите, потпишани договори за 12 нови проекти вредни 3,6 милиони евра за прекугранична соработка со Бугарија и Косово
Теренската вакцинација за четврток 29.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:
Теренската вакцинација за четврток 29.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:
МЗ: Во Клиничката болница во Битола ставен во употреба нов апарат SPECT-CT гама камера
МЗ: Во Клиничката болница во Битола ставен во употреба нов апарат SPECT-CT гама камера
(ФОТО) ВУЧИЌ ПРОШЕТА ВО СКОПЈЕ: Македонците се љубезни, Србите и Македонците секогаш се сакаат
(ФОТО) ВУЧИЌ ПРОШЕТА ВО СКОПЈЕ: Македонците се љубезни, Србите и Македонците секогаш се сакаат
Георгиески: Имаме резултати, затоа УНЕСКО ни даде шанса!
Георгиески: Имаме резултати, затоа УНЕСКО ни даде шанса!
Генералниот секретар Николовски во Охрид: СДСМ постојано се менува на подобро, СДСМ води на сите анкети затоа што граѓаните го препознаваат нашиот одговорен и чесен пристап
Генералниот секретар Николовски во Охрид: СДСМ постојано се менува на подобро, СДСМ води на сите анкети затоа што граѓаните го препознаваат нашиот одговорен и чесен пристап
(ВИДЕО) СПЕЦИЈАЛЦИ НА ЕБР СО АВТОМАТИ, ПАНЦИРИ, ШЛЕМОВИ УПАДНАА ВО ПОВЕЌЕ КУЌИ НИЗ СКОПЈЕ - УАПСЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ, ЗАПЛЕНЕТО БЛИНДИРАНО ВОЗИЛО ОРУЖЈЕ И ГОЛЕМА КОЛИЧИНА ДРОГА И ДЕВИЗИ -
(ВИДЕО) СПЕЦИЈАЛЦИ НА ЕБР СО АВТОМАТИ, ПАНЦИРИ, ШЛЕМОВИ УПАДНАА ВО ПОВЕЌЕ КУЌИ НИЗ СКОПЈЕ - УАПСЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ, ЗАПЛЕНЕТО БЛИНДИРАНО ВОЗИЛО ОРУЖЈЕ И ГОЛЕМА КОЛИЧИНА ДРОГА И ДЕВИЗИ -

(ВИДЕО) СКОПЈЕ ЌЕ ЛИЧИ НА ГОЛЕМИТЕ СВЕТСКИ МЕТРОПОЛИ: ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ОБЈАВИ ВИДЕО КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА НОВАТА КЛУЧКА КАЈ МОМИН ПОТОК, МОДЕРНО И ЗАМИСЛЕНО ДА ЈА ЗГОЛЕМИ МАКСИМАЛНО ПРООДНОСТА НА ВОЗИЛАТА!

ДВА НОВИ КРУЖНИ ТЕКОВИ, ПОДВОЗНИЦИ И НАДВОЗНИЦИ – РЕШЕНИЕ КАЈ МОМИН ПОТОК

Продолжуваме да го движиме Скопје, чекор по чекор доближувајќи го до модерна и европска метропола.

Клучката кај Момин Поток е една од пофреквентните сообраќајници во градот, каде секојдневно поминуваат 25.000 автомобили што резултира со долги колони и огромен сообраќаен метеж.

Со проектот за растеретување и олеснување на скопскиот сообраќај, оваа главна рута кон северот на градот наскоро ќе добие два кружни тека кои ќе го направат движењето на автомобилите многу побрзо, а сообраќајот поефикасен.

Дополнително, поставуваме велосипедски и пешачки патеки со широчина од најмалку 3 метри од двете страни на булеварите, со вкупна должина од 6560 метри, осветлени со најмодерно ЛЕД булеварско осветлување.

Продолжуваме да го движиме Скопје, побрзо и полесно од кога било.

#ЧекорПоЧекор #СкопјеЕднаПоинакваПриказна

Линк до видео, овде.

loading...

AnimeFreak anime online: Watch Your Lie in April Episode 12

AnimeDao one punch man season 2 animedao: Watch One Piece (Dub) Episode 604