ЗАЕВ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА МИЦКОВСКИ, ОВОЈ ИЗНЕНАДЕН ГО ГЛЕДАШЕ КАКО ТЕЛЕ
ЗАЕВ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА МИЦКОВСКИ, ОВОЈ ИЗНЕНАДЕН ГО ГЛЕДАШЕ КАКО ТЕЛЕ
ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА МИЦКОВСКИ: ГИ ПОЧИТУВАМ АНТИВАКСЕРИТЕ!!!
ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА МИЦКОВСКИ: ГИ ПОЧИТУВАМ АНТИВАКСЕРИТЕ!!!
МЗ: ДСЗИ не констатира недостатоци во модуларните болници
МЗ: ДСЗИ не констатира недостатоци во модуларните болници
Тензии на косовско-српската граница поради регистерски таблички
Тензии на косовско-српската граница поради регистерски таблички
(ВИДЕО) ПОЧНА ДУЕЛОТ НА КАНАЛ 5: ЗАЕВ И МИЦКОВСКИ ВО ПРЕДИЗБОРНО СООЧУВАЊЕ
(ВИДЕО) ПОЧНА ДУЕЛОТ НА КАНАЛ 5: ЗАЕВ И МИЦКОВСКИ ВО ПРЕДИЗБОРНО СООЧУВАЊЕ
ГРАД СКОПЈЕ ПРВ ВО РЕГИОНОТ СО СТРАТЕШКИ ПЛАН ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА РИЗИЦИ ОД КАТАСТРОФИ
ГРАД СКОПЈЕ ПРВ ВО РЕГИОНОТ СО СТРАТЕШКИ ПЛАН ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА РИЗИЦИ ОД КАТАСТРОФИ
(ВИДЕО) Општина Ѓорче Петров одбележува 25 години самостојна локална самоуправа
(ВИДЕО) Општина Ѓорче Петров одбележува 25 години самостојна локална самоуправа
(ВИДЕО) МЕНАЏЕР ЗА ПРИМЕР: ЖИВКО МУКАЕТОВ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД СИТЕ СЕГАШНИ И ПОРАНЕШНИ ВРАБОТЕНИ НА ФАРМАЦЕВТСКИОТ ГИГАНТ АЛКАЛОИД КОЈ СЛАВИ 85 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ
(ВИДЕО) МЕНАЏЕР ЗА ПРИМЕР: ЖИВКО МУКАЕТОВ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД СИТЕ СЕГАШНИ И ПОРАНЕШНИ ВРАБОТЕНИ НА ФАРМАЦЕВТСКИОТ ГИГАНТ АЛКАЛОИД КОЈ СЛАВИ 85 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ

(ВИДЕО) СЛУШНАЛ ЛИ КОПУКОТ КОВАЧКИ ЗА ГЕНЕРАЛОТ СО 4 ЅВЕЗДИ СТЕНЛИ МЕККРИСТАЛ, КОМАНДАНТ НА АМЕРИКАНСКАТА ВОЈСКА ВО АВГАНИСТАН КОЈ ДОБИ БРЗ ОТКАЗ ЗА ИНТЕРВЈУ ВО ВЕСНИК КАДЕ УПАТИ КРИТИКА КОН ТОГАШНИОТ ВРХОВЕН КОМАНДАНТ БАРАК ОБАМА!

Rolling Stone / The Associated Press
Rolling Stone magazine shows Gen. Stanley McChrystal working aboard a C-130 aircraft over Afghanistan.

Командантот на американските војски во Авганистан во 2012-та, даде интервју во магазинот Ролинг Стонес каде упати критика кон врховниот командант, претседателот на САД, Барак Обама.

Доби отказ уште утре дента, и тоа итен отказ на лице место, беше побарано од него да ја остави опремата и му беше даден тикет да се врати веднаш дома во САД од командниот центар на американската војска во Авганистан.

Денеска во говори генералот вели дека се кае и дека тоа што му се случило било како да го ударило гром од ведро небо, било непромислен потег да даде такво интервју.

loading...