Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

(ВИДЕО) Со СДСМ и премиерот Зоран Заев во овие четири години државата бележи историски успеси

Почитувани граѓани, почитувани новинари,

Со СДСМ и премиерот Зоран Заев во овие четири години државата бележи историски успес.

Од држава која беше заробена во режим и изолација, денес сме држава членка на НАТО, економски напредна, која забрзано чекори на интегративниот пат кон ЕУ.

Ги вративме слободата и демократијата, спроведовме сериозни реформи во правосудството кои денес обезбедуваат силен, независен и ефикасен правосуден систем кој испорачува првда.

Парите наместо во белиот дворец, споменици и палми сега завршуваат кај граѓаните.

Минималната плата порасна од 9.500 на 14.500 денари, просечната достигна до над 28.000 денари, платите во сите сектори постојано растат, растат и пензиите а истовремено обезбедивме државна социјална пензија а ја исправивме неправдата и кон стечајните работници.

Сериозно се зголемени субвенциите, воведена е „зелена нафта“ а за првпат државата враќа пари директно на сметките на граѓаните преку успешниот проект „Мој ДДВ“.

Заеднички успеси кои ги постигнавме заедно со граѓаните.

Но, ајде да видиме што за речиси истиот период постигна Христијан Мицкоски како претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, со оваа партија се уште управува Груевски, а Мицкоски е само негов потврчко и извршител.

4 години Мицкоски го брани криминалот на режимот и насилниците од 27 април.

4 години Мицкоски кочи се што е во интерес на граѓаните и државата, мерките за помош, минимлната плата, покачувањето на пензиите, изградбата на нов Клнички центар.

Тоа граѓаните го препознаа и затоа таквото однесување на Мицкоски за 4 години доживеа 6 изборни порази од граѓаните

Тоа е разликата во овие четири години помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ.

loading...

watch anime online. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch BANANA FISH

AniWatch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

Dragon Ball Z (Dub) Episode 289

Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 7

english dubbed anime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway